Більшість людей знають, що таке бородавки, оскільки хоча б раз в житті стикалися з ними. Це вузлуваті нарости, які найчастіше вражають стопи, кисті рук, пальці, область пахв. Викликає їх вірус папіломи людини (ВПЛ), про нього ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Що таке ВПЛ
ВПЛ — сімейство вірусів, що включає в себе близько 100 різних видів. Як правило, при зараженні організму збудник іноді дає про себе знати у вигляді появи кондилом, тобто бородавок.
Дуже легко підчепити інфекцію в саунах, лазнях, басейнах, роздягальнях та інших громадських місцях, де підвищена вологість і сумнівна чистота. Вся справа в тому, що ВПЛ передається через контакт зі шкірою хворого, через загальний одяг, рушники, статевим шляхом. До речі, повному виліковуванню він не піддається, а його носієм є кожна шоста людина на планеті.
Зазвичай вірус ніяк не проявляється, якщо імунна система не дає збоїв. У разі слабшання захисних сил організму інфекція обов’язково покаже себе виникненням на тілі кондилом, підвищенням температури і станом загального нездужання.
Найнеприємніше зіткнутися з підошовними бородавками, вони з’являються на стопах і відрізняються виникненням болю під час ходьби. Не краща ситуація і з генітальними новоутвореннями, оскільки видаляти їх вкрай складно через тонкі кірні покриви.
Подошвенная бородавкаЯк позбутися від бородавок
Для лікування ВПЛ застосовуються противірусні препарати в комплексі з імунотерапією, але знову-таки назавжди позбутися від нього на сьогоднішній день неможливо. У дерматології бородавки видаляють такими методами:
- Лазерне випалювання. Самий нетравматичний метод, при якому наріст видаляють лазером шар за шаром, використовуючи місцеву анестезію.
- Кріодеструкція. Це випалювання кондилом за допомогою рідкого азоту. Для повного видалення вистачить кількох процедур, однак вони досить болючі. Справа в тому, що температура замороженого азоту становить -196° C, а він контактує зі шкірою.
- Хірургічне видалення. Цей метод використовують у випадках глибокого залягання коренів наросту. Супроводжується він накладенням швів і помітним рубцем.
- Електрокоагуляція. Тут на уражену ділянку шкіри впливають високочастотним струмом.
Наостанок зазначимо, що гарантувати відсутність рецидивів в майбутньому не може ні один лікар. Самостійно убезпечити себе від цього можна, підтримуючи імунітет прийомом вітамінів, уникаючи рукостискань з незнайомцями, на виробництві користуючись захисними рукавичками, а також відмовившись від тісного взуття, що провокує мозолі.