Героїню нашої сьогоднішньої статті звуть Алекс Аптон, у 26 років у неї вже двоє дітей і вона вирішила попередити інших батьків про небезпеку так званого «синдрому волосяного джгута» після того, як подібне трапилося з її двомісячним сином Езрою.
Давайте докладніше розберемося з тим, що ж це таке. Власний джгут — пасмо волосся, яке закручується навколо виступаючої частини тіла немовляти, наприклад, пальців рук або ніг, язику і навіть геніталій. Через це до постраждалої частини тіла обмежується надходження крові і виникає ситуація з медичною назвою «синдром волосяного джгута».
Серед його симптомів:
- невтішний плач;
- припухлість, зміна кольору пальця або іншої частини тіла;
- борозенка або виїмка на шкірі, коли саме пасмо вже не видно.
Приблизно так і було з Езрою, однак педіатри відзначають, що подібне зустрічається рідко, заспокоюючи тим самим батьків. При цьому реагувати на ситуацію потрібно оперативно. Якщо раптом самостійно джгут видалити не виходить, акуратно розмотавши волосся, слід звернутися за допомогою і чим раніше, тим краще, адже час дорогий.
Одного ранку Алекс звернула увагу, що син дивно поводиться — він відмовився від молока та увесь час плакав. Проблему мама помітила під час переодягання малюка — 4 пальчика на його лівій ніжці опухли і почервоніли, а поблизу було помітно, що біля самої основи вони міцно обмотані тонким пучком її власного волосся. Тим самим джгут перекрив кровообіг.
Судячи з набряку, героїня припустила, що волосся перебувало на нозі дитини близько 12-14 годин, а якщо б вона вчасно їх не помітила, пальці хлопчика довелося б ампутувати. До слова, жінці далеко не відразу вдалося звільнити Езру від волосяного джгута:
«Через 15 хвилин мук, коли я вже думала дзвонити до педіатра або везти синочка в лікарню, у мене дивом вийшло підчепити волосся пінцетом і витягнути його», — поділилася Аптон.
Після цього вона все-таки показала малюка лікаря, який призначив антибактеріальну мазь. Зараз з немовлям все добре, а ось його мама так стурбована тим, що сталося, що тепер постійно оглядає ручки і ніжки Езри, щоб ситуація не повторилася. Іншим батькам вона радить робити те ж саме при переодяганні або купанні дитини. Крім того, не буде зайвим перевірка внутрішньої сторони шкарпеток, повзунків, штанців і боді.
Алекс зі своїми дітьмиВарто відзначити, що джгутом може виступати не тільки волосся — це можуть бути нитки з одягу або пучок вовни з ковдри. Будьте уважні!