Сім років коми: дочка Висоцької і Кончаловського все ще без свідомості, а чим довше, тим гірше

Сім років коми — стільки часу дочка Юлії Висоцької та Андрія Кончаловського перебуває у несвідомому стані. На жаль, чим довше це триває, тим менша ймовірність прокинутися.

Телеведуча Юлія Висоцька одружена з кінорежисером Андрієм Кончаловським вже 22 роки, навіть незважаючи на їх різницю у віці в цілих 36 років. В їх зірковому шлюбі народилося двоє дітей — дочка Марія і син Петро. Петі зараз 17, він готується вступати до вузу на архітектора, а ось Маші 21 і вже довгих 7 років вона лежить в комі.

У 2013-му році подружжя разом зі спадкоємцями відпочивали у Франції. Під час поїздки на автомобілі Кончаловський не впорався з керуванням і зіткнувся з зустрічною машиною.

Найгірше дісталося доньці пари — її екстрено госпіталізували на гелікоптері з важкою черепно-мозковою травмою, де лікарям довелося ввести дівчинку в медикаментозну кому. Це був єдиний варіант збереження життя пацієнтки.

Семья Юлии Высоцкой и Андрея Кончаловского
Сім’я Юлії Висоцької та Андрія Кончаловського

З тих самих пір Маша прикута до ліжка, її перевели на лікування в Росію і всі ці роки медики продовжують за неї боротися. Батьки утримуються від коментарів з приводу здоров’я дочки, хоча недавно Юлія розговорилася і чесно розповіла про становище Марії. Крім того, мовчання перервав і Андрій Сергійович, згадавши спадкоємицю в ефірі програми «Познер».

Варто відзначити, що насправді будь-яка кома триває не довше чотирьох тижнів. Все, що відбувається після — це вже не кома, а один з таких станів:

  • відновлення;
  • мінімальна свідомість — проявляється рефлекторними реакціями на навколишній світ;
  • сопор — глибокий і безперервний сон, під час якого відбувається пригнічення свідомості;
  • вегетативний стан — відсутність свідомих функцій при збереженні працездатності внутрішніх органів;
  • смерть.

У будь-якому випадку існує один незаперечний закон — чим довше пацієнт перебуває в комі, тим менше шансів з неї вибратися. Звичайно, в медицині бувають і виключення, через що медикам і рідним хворого часто доводиться приймати дуже непросте рішення — чи відключати його від апаратів життєзабезпечення або продовжувати тримати в коматозному стані. Як би сумно це не було, але в кінцевому підсумку все вирішують фінансові можливості.

Маша Кончаловська

У Кончаловського і Висоцької гроші, очевидно, є, тому подружжя намагаються не втрачати надії на одужання доньки. При цьому прогнози лікарів розпливчасті, адже за такий затяжний період перебування в несвідомому стані головний мозок не міг не постраждати. Зрозумілим є одне — якщо Маша і прийде до тями, їй доведеться заново всьому вчитися.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини