Пересадка кісткового мозку від рідного брата хворій на лейкемію немовляті пройшла успішно

Пересадка кісткового мозку від рідного брата хворій на лейкемію немовляті пройшла успішно, операцію проводили лікарі київської лікарні «Охматдит». Зараз дівчинка перебуває в стадії ремісії. Це великий успіх.

В українській лікарні «Охматдит» успішно пройшла пересадка кісткового мозку хворій на лейкемію немовляті на ім’я Аня. Донором для неї могли стати всі троє дітей в родині, але лікарі вибрали саме 7-річного Андрійка.

Хлопчик з радістю став рятівником сестрички і вони обидва мужньо з усім впоралися. Ця історія в черговий раз доводить, що вихід є завжди.

Наталия с Анютой во время прохождения химиотерапии
Наталія з Анютою під час проходження хіміотерапії

Анюта народилася крупненьким немовлям, проте до 5 місяців вона цілих три рази перехворіла бронхітом, а набір ваги зупинився, як це зазвичай відбувається у малят. Мама дівчинки Наталія Гураль розповіла, що їх педіатр запідозрила недобре, після чого направила на додаткові обстеження.

Тоді-то і з’ясувалося, що у дитини вроджений рак крові, він же лейкемія. До слова, саме цей вид онкології є найпоширенішим у дітей, тому обов’язково почитайте про його насторожливі симптоми, особливо якщо ви мати або батько.

Звичайно, такий діагноз шокував Наталію, притому що на виписці з пологового будинку всі аналізи доньки були в порядку. Але на відчай часу не було — Аню перевели в спеціалізовану клініку, де їй була призначена високодозова хіміотерапія.

Аня с лечащим врачом и мамой
Аня з лікуючим лікарем і мамою

Лікування дитині далося дуже непросто, та й загальний стан був тяжким, хоча тоді вони всього лише готувалися до трансплантації кісткового мозку в київській клініці «Охматдит». До слова, Анечка — четверта дитина в сім’ї, а в якості донора їй підійшли всі інші діти — сестра Юля і брати Андрій та Матвій. За словами лікарів, таке трапляється вкрай рідко.

Зліва направо Матвій, Юля, на руках у неї Аня, Андрій

Якщо у медиків є вибір, то вибирають, як правило, хлопчиків. Оскільки Андрюша старший, тоді йому було 7, забір клітин його організм переніс би простіше. Так він і став рятівником молодшенької сестрички. Дивно, але хлопчик поводився дуже мужньо, жодного разу не поскаржився та не заплакав — розумів, що рятує життя Ані.

З тих пір юна героїня статті вже рік знаходиться в стадії ремісії, онкологи вважають це великим успіхом. Справа в тому, що виживаність пацієнтів зі вродженою лейкемію дуже низька навіть після лікування. Саме тому аналізи Анюти дуже радують лікарів, але розслаблятися ніколи — до повного одужання потрібно чекати ще 5 років.

Анечка відсвяткувала свій другий день народження вже в стадії ремісії

До речі, старшенькі дуже підтримують дитину, але після операції вона якось особливо тягнеться до Андрюші — то сяде ближче, то на руки забереться. Він, в свою чергу, тримає її з неймовірною ніжністю. Це найбільше щастя для батьків, коли діти дружні і здорові.

Популярне

Подібні новини