Прийшло тепло, а разом з ним активізувалися і паразити, тому саме час дізнатися, як захиститися від укусів кліщів під час відпочинку на природі. Звичайно, можна скористатися репелентами, які легко знайти в продажу, проте в їх складі переважають різноманітні хімікати. Через це при нанесенні цих коштів на одяг виникає головний біль, нудота і інші не найприємніші симптоми, значно псують враження від відпочинку.
Препарати для нанесення на шкіру не такі токсичні, але їх теж переносять не всі, особливо це стосується дітей. Що ж тоді робити? Користуватися ефірними маслами – кліщі їх бояться.
Рецепти для дорослих
Від паразитів захистять масла розмарину, м’яти, лаванди, герані, кедра, чебрецю, евкаліпта, базиліка і пальмарози. Готувати розчини можна за такими рецептами:
- Пару чайних ложок ефіру розчиніть у невеликій кількості спирту і додайте 200 мл звичайної води. Для зручності засіб можна перелити в пляшку з розпилювачем, а зберігати його можна не довше півроку.
- 15 крапель м’ятного або евкаліптової ефіру змішайте з 2 ст. л. води і 4 ч. л. столового оцту. Такий розчин теж підійде для розпилення.
- Дві столові ложки базового масла, змішані з 15-25 краплями ефіру герані або пальмарози, можна наносити прямо на шкіру. Захисна дія збережеться на добу. Що стосується базових масел, то вони працюють в якості розчинників ефірних і забезпечують їх безпечне нанесення без опіків та прояви алергічних реакцій. До них відносяться масло з виноградних кісточок, авокадо, ламінарії, макадамії, жожоба, солодкого мигдалю, камелії, фукуса.
- У складі бальзаму «Зірочка» є гвоздикове масло, тому для рецепта можна брати і його. Для цього 200 мл води змішайте з 2-3 грамами «Зірочки», 50 мл яблучного оцту і 10 мл рідкого мила.
- Як не дивно, але навіть в потрійному одеколоні є ефіри герані і лаванди. 1 ст. л. одеколону з’єднайте з 10-15 краплями настоянки валеріани.
Якщо вам зручніше користуватися кремами, візьміть 150 мл крему на основі алое-вера, додайте по 20 крапель ефірів лаванди і герані, а також 300 мл будь-якого базового масла. Ретельно збовтайте засіб і помістіть в відповідну баночку. Зберігається воно не довше 6 місяців.
Рецепти для дітей
Держава повинна захищати дитину від кліщів не повинна містити спирту й оцту, щоб уникнути роздратування шкіри і слизових оболонок:
- Змішайте 2 ст. л. базового мигдалевої олії з 20 краплями ефіру герані. Перш ніж наносити розчин на шкіру малюка, зробіть тест на алергію, капнув його на зап’ясті і почекавши з півгодини.
- Також паразитів відлякає ванілін. Розчиніть один пакетик в літрі води, доведіть до кипіння і дайте охолонути. Протирати відкриті ділянки тіла засобом слід кожні 2 години.
- Ще буде ефективним міцний відвар гвоздики. 1 ч. Л. бутонів залийте чашкою води, закип’ятіть, залиште на 8 годин. Наносите настій перед прогулянкою, можна брати його з собою і періодично оновлювати захист.
У будь-якому випадку перед використанням ефірів перевіряйте, чи немає у вас алергії і тільки потім користуйтеся ними повноцінно.