Застосування кропиви в народній медицині і чому вона так корисна

Кропива росте практично скрізь і вона має безліч корисних властивостей. Це і пояснює популярність використання рослини в народній медицині.

Ця пекуча рослина росте практично скрізь, при цьому далеко не всі знають, що вона має безліч корисних властивостей. Саме тому кропиву досі активно застосовують в народній медицині, так що давайте ж розберемося, що робить її такою цілющою.

Склад і користь

У кропиві багато каротину, органічних кислот, білків, вуглеводів, солей калію і заліза, дубильних речовин. Також рослина багата на вітаміни B2, C і K, а в листі і коренях міститься до 22% жирних масел.

Кропива здатна зупиняти кровотечі і загоювати порізи з подряпинами, все це завдяки дубильним речовинам. Крім того, подрібнені листочки можна накладати на хворе місце у вигляді компресу.

Засоби на основі даної рослини сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи, збільшуючи кількість еритроцитів у крові і знижуючи рівень глюкози в ній. Ще їх застосовують при захворюваннях нирок, печінки, нервової системи, анемії і навіть туберкульозі. Кропив’яні відвари добре працюють при бронхіті, ревматизмі. Крім того, їх використовують як сечогінні для того, щоб вивести з організму зайву рідину і усунути набряки.

Чай з кропиви

Зробити його можна, заливши 2 столові ложки сушеного листя склянкою кип’яченої води. Зрозуміло, після цього дайте напою настоятися. Намагайтеся випивати його по 50 мл тричі на день протягом місяця. Поступово ви почнете помічати, як біль в суглобах і м’язах зникне, а зір поліпшиться.

Чай з кропиви
Чай з кропиви

Також такий чай буде корисним для підтримки імунної системи, адже він здатний вбивати хвороботворні бактерії. За рахунок багатого вітамінного складу напій навіть допоможе побороти стрес і відчуття втоми. Крім усього зазначеного, проносні і сечогінні властивості кропив’яного чаю нормалізують травлення, очищаючи нирки і шлунково-кишковий тракт.

Ще рослина використовується в косметичних цілях. По-перше, відвар з неї покращує регенерацію клітин шкіри, прискорює рубцювання, діє, як антисептик. По-друге, кропиву додають в шампуні проти випадіння та ламкості волосся, а також для лікування шкіри голови і нормалізації роботи сальних залоз.

Виявляється, цей зустрічаючийся всюди бур’ян може бути дуже корисним. Головне — знати, де і як його застосувати.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини