Від моменту впливу ультрафіолетового світла на шкіру людини до утворення ракового ураження проходить 3 пікосекунди. До такого висновку прийшли американські учені, після того як вони заглянули через ультрашвидкий лазерний спектрометр.
“Ми були здивовані тим, як швидко це відбувається”, – сказала наукова співробітниця хімії. “І це правда, коли я була молодшою, я завжди довго засмагала на пляжі, і думала, що сонцезахисний крем – це лише для старих людей. Більше я так не думаю”.
Найпоширеніший вид онкології
Понад 5 мільйонів випадків раку шкіри щороку діагностують у світі. Це найпоширеніше онкологічне захворювання.
Дослідження також підтверджує, що хоча більшість із нас не турбуються про випадкові сонячні опіки, оскільки дискомфорт згасає протягом декількох днів, довгострокова шкода залишається прихованою протягом десятиліть.
“Ви формуєте ці мутації в своїй шкірі щосекунди, коли ви потрапляєте на сонячне світло, але ферменти в ваших клітинах відновлюють більше 99% з них”, – говорять дослідники. “Проблема полягає в тому, що менше 1% залишається непоправленим, оскільки вони можуть накопичуватися у вашому організмі, часто, поки ви не станете набагато старшими, і тоді вони можуть призвести до раку шкіри”.
Рак шкіриПошук цих попередників раку шкіри фактично триває з кінця 1960-х. До цих пір часові масштаби формування раку шкіри шукали дослідники у всьому світі.
“Незважаючи на те, що добре встановлено, що формування 6-4 фото-аддукту (цифри 6-4 посилаються на розташування відповідного сегмента ДНК) є початковим раковим ураженням, що веде до раку шкіри, ми не повністю зрозуміли механістичні аспекти його формування, тому наш документ надає важливу інформацію в характеристиці і розуміння цих реакцій “, – говорять дослідники. “Розуміння хімічних процесів може допомогти нам розробити кращі засоби для засмаги або, можливо, уникнути пошкодження ДНК до того, як воно відбудеться”.