Зменшення кількості смертних випадків у світі від раку печінки, залежить від кількості випитої кави

Група дослідників встановили, що якби кожен у світі пив щонайменше дві чашки кави щодня, світ побачив би на сотні тисяч менше смертей від раку печінки.

У своїй роботі група дослідників описує їх обчислення та пояснює, чому вони вважають, що уряди країн повинні починати заохочувати людей пити більше кави.

Неодноразові дослідження за останні кілька років показали, що вживання кави може принести багато користі для здоров’я, якщо споживати її регулярно. Однією з тих переваг, яка відрізняється від інших, є зменшення ризику розвитку раку печінки. Дослідники зазначають, що результати цього дослідження говорять про те, що випивати дві-три чашки кави на день може знизити ризик розвитку онкозахворювання для людини на 38 відсотків, а ризик померти від захворювання на 46 відсотків.

Щоденне вживання кави

І коли людина збільшує споживання кави до чотирьох і більше чашок на день, зниження ризику захворюваності становить 41 відсоток, а шанс померти – на 71 відсоток менше. У цій новій спробі дослідники задалися питанням, що трапиться, якщо всі споживачі, які відмовилися від споживання кави, у світі почнуть споживати дві-чотири чашки кави щодня.

Щоб дізнатися це, дослідники витягли та вивчили дані у наборі даних Global Burden of Disease 2016, фільтруючи статистику, пов’язану з раком печінки. Вони встановили, що за цей рік було зареєстровано 1 240 201 смертних випадків від раку печінки. Потім дослідники отримали статистику пиття кави та додали обидва набори даних у модель, яка показала зв’язок між випиванням кави та зменшенням рівня раку печінки.

Кава
Кава

Модель показала, що якби кожен у світі пив дві чашки кави на день у 2016 році, смерть від раку печінки мала б на 452 861 менше. І якби всі випивали чотири чашки, смертей було б на 723 287 менше. Дослідники вважають, що уряди та установи охорони здоров’я повинні почати пропагувати споживання кави як спосіб зменшити ризик захворіти на рак печінки .

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини