Ні для кого не секрет, що чим більше алкоголю ви п’єте, тим сильніше підвищується ризик розвитку гіпертонії та інсульту. При цьому існує думка, що один келих вина в день не несе шкоди здоров’ю, проте вчені спростували це. Результати масштабного дослідження на цю тему, опублікованого в медичному журналі «The Lancet», довели, що безпечної дози спиртного не існує.
У своїй роботі дослідники оцінили дані про здоров’я близько півмільйона дорослих чоловіків і жінок з Китаю. Чому серед учасників тільки китайці? Справа в тому, що у деяких азіатів є генетична непереносимість спирту, за рахунок чого вченим було простіше об’єктивно сформувати контрольну вибірку з тих, хто взагалі не п’є.
Повернемося до результатів. Аналіз показав існування тісного зв’язку між порушеннями серцево-судинної системи і вживанням міцних напоїв.
Так, у помірно випиваючих людей ймовірність інсульту збільшена на 10-15% в порівнянні з тими, хто не п’є. Що ж мається на увазі під словом «помірно»?
Це означає, не більше 1 порції алкоголю на добу, приблизно 10-20 мілілітрів чистого спирту. У перекладі на знайомі багатьом напої буде зрозуміліше — 150 мл вина, 350 мл пива, 40-50 мл віскі, коньяку, горілки. При більшому споживанні ризик заробити напад зростає до 35%. Виходить, що відповідь на питання про те, скільки можна пити без шкоди здоров’ю — анітрохи.
До речі, за даними ВООЗ у всьому світі 2,3 мільярда людей випивають із середньою добовою дозою спиртного вдвічі більше помірною. Як не дивно, але найвищий рівень споживання на душу населення зосереджений в Європі.