ВООЗ рекомендує людям отримувати не менше 150 хвилин помірної активності або 75 хвилин активної діяльності, такої як біг або заняття спортом, щотижня. Але що якщо люди не мають часу на заняття спортом, але при цьому хочуть бути здоровими?
Дослідження в кінці минулого року було направлено на людей, які неактивні в фізичному плані. Вчені підрахували, що бездіяльність щорічно вбиває понад 70 000 чоловік.
Цей експеримент був особливо актуальний для країн, де розвинена «сидяча економіка», в якій переважна більшість працюючих дорослих проводять свої дні за столом.
Суть експерименту полягала в тому, що вчені дали деяким мишам доступ до бігових колес в їх клітці на місяць. Випробування показали, що у “активних” мишей стало набагато більше нових клітин головного мозку, ніж у інших гризунів, яким не дозволяли займатися фізичними вправами протягом 28-денного періоду.
На наступному етапі дослідження деякі сидячі миші отримували плазму від рухомих гризунів. Решта отримували плазму від таких же ледачих мишей, відповідно до методики дослідження. Перша група краще справлялася з тестами пам’яті і мала більше нових клітин мозку і менше запальних процесів в організмі.
На наступному етапі дослідження при переливанні крові 20 людям з легкими когнітивними порушеннями виявилося, що їх рівень витривалості виріс відповідно зі стрибком рівня кластерина.
Проте, експерти в цій галузі попереджають, що ще занадто рано міркувати про «вправи в таблетці» на основі отриманих результатів.
Лікування на основі кластерина може як і раніше приносити користь людям, які борються за фізичні навантаження, наприклад пацієнтам з артритом.