Ми поцікавилися, хто ж саме причаївся у холодну пору і як із ними боротися.
Дрібний, але небезпечний ворог
От, здається, що тля – проблема лише весни, але ці крихітні комахи добре пристосовуються до зимових умов. Вони ховаються в тріщинах кори дерев, у залишках рослинності чи навіть у верхньому шарі ґрунту. Навесні ж вона пробуджується, починаючи швидко розмножуватися й атакувати культури. Для того, щоб цього уникнути, радимо восени й на початку зими обов’язково проводити санітарну обрізку дерев і знищувати залишки рослин.
Так само й кліщі, такі як павутинний чи земляний, не зникають із настанням холодів, а переходять у стан спокою. Вони ховаються у верхньому шарі ґрунту або в затишних куточках теплиць. Як виявляється, ці шкідники небезпечні тим, що виснажують рослини, висмоктуючи з них соки. Тому зимою проведіть ретельну дезінфекцію теплиці, у морозні дні відкрийте її, щоб мінусові температури знищили “їдоків”, а ґрунт перекопайте, якщо не зробили цього раніше.
Вороги деревини та підземний руйнівник
Якщо ви помітили на корі маленькі дірочки або деревний пил, це вірна ознака, що короїди вже почали свою справу. Узимку ці шкідники проникають у глибокі шари деревини, пошкоджуючи стовбури плодових дерев. Тому, не лінуйтеся регулярно перевіряти дерева й обробляйте їх спеціальними препаратами за необхідності. Не забувайте також спалювати старі залишки деревини, які можуть стати їхнім укриттям.
Капустянка — підступна комаха навіть узимку залишається активною, ховаючись у ґрунті. Вона не лише пошкоджує кореневу систему рослин, але й може вижити навіть при значному похолоданні. Тому, щоб зменшити її популяцію, перекопуйте землю восени та створюйте достатню кількість пасток.
Хвостаті загарбники
Миші, пацюки й навіть полівки – найпоширеніші зимові шкідники. Узимку вони шукають теплі місця, часто обираючи ваші сараї чи будинки. Отже, розставте пастки, використовуйте ультразвукові відлякувачі та обгорніть стовбури дерев сіткою або мішковиною.