Дослідники виявили, що білок значно збільшує ризик депресії. Вони стверджують, що люди, у яких є певний білок в крові, мають в 12,2 рази більше шансів на розвиток даної проблеми психічного здоров’я.
Казухіро Кондо вивчає зв’язок між втомою і вірусами вже багато років. Він встановив зв’язок, що вірус герпесу людини 6-го типу (HHV6) різко збільшується в слині, коли підвищується втома людини.
Майже все людство на планеті заражено HHV6. Люди заражаються в дитинстві і далі несуть цей вірус безсимптомно у себе в організмах.
Зазвичай вірус герпесу знаходиться в організмі в стані спокою, але коли ми перевтомлюватися, HHV6 активується і потрапляє в слину, щоб вийти з організму. Частина вірусу перетікає з рота в ніс і інфікує центр мозку, який пов’язаний з нюхом, у відповідь мозок починає реагувати.
Команда провела експеримент під назвою «модель депресії», в ході якого дослідники вимірюють час, який потрібен мишам, що знаходяться в стані стресу, щоб відмовитися від виходу з ситуації. Дослідники відмовляються від мишей, які виробляють білок в їх нюховій цибулині раніше, ніж нормальні миші, і коли їм давали антидепресант, вони видужували до рівня нормальних мишей.
Вчений відкрив SITH1 білок, який може викликати депресію, більше десяти років тому. Він назвав його на честь лиходіяТемного Лорда з фільму «Зоряні війни», оскільки білок в прямому сенсі «переносить людей на темну сторону».
Він зробив висновок, що білок підсилює стрес, оскільки, чим більше він вивчає його, тим більше утверджується в своїй думці.
«Занепокоєння і страх викликані стресом. Депресія через це і розвивається », – стверджує Казухіро. «Тому, мені в голову прийшла асоціація зі словами мудрого Йоди:« Страх – це шлях на темну сторону ».