Городники обожнюють томати, які можуть порадувати врожаєм ще на початку літа. Адже свіжі помідори в червні коштують дорого. Тому любителям овочевих салатів доводиться або чекати, або переплачувати. Але навіть якщо ви згодні платити, то смак у магазинних овочів все ж далекий від тих, які вирощуються вдома. Тож які сорти варто висаджувати вдома, щоб починати їсти помідори якомога раніше?
Монгольський карлик — один з найкращих ранніх томатів. Це сорт із категорії “посадив та забув”. Тобто якогось особливого догляду він не вимагає. Важливо тільки під час посадки робити достатню відстань між рослинами (близько 60-80 см), бо вони доволі кущисті. А ось пасинкувати чи підв’язувати Монгольський карлик не потрібно.
Цей сорт дає врожай вже через 80 днів після появи сходів. Родить Монгольський карлик дуже щедро! І плоди у цього сорту теж чималі. Середня вага помідорів складає 100-200 г. Самі томати дуже соковиті та смачні, тому підходять для свіжих салатів, консервування соку чи приготування різноманітних соусів.
Сорт Альфа також підкорює невибагливістю. Кущі виростають середньорослі, але міцні. Їх підв’язувати треба обов’язково, бо гілки можуть не витримати ваги помідорів. Плоди в Альфи рівненькі, гладенькі, масою 100-120 г, з одного куща можна отримати близько 5-6 кг помідорів. Особливо добре цей сорт росте в теплицях. Перші плоди будуть на вашому столі вже через 95-100 днів після сходів.
Золота радість F1 на 100% виправдовує свою назву. Цей гібрид дійсно радує господарів своєю скоростиглістю. Зазвичай збирати перший врожай можна всього через 80-85 днів. Кущі виростають компактні, але врожайні. З одного квадратного метра можна зібрати до 15 кг помідорів.
Але важливо розуміти, що рання врожайність — це не тільки заслуга сорту. Багато залежить від якості розсади. Її варто висівати в кінці лютого або на початку березня. Ґрунт має бути поживним, але не перенасиченим азотом. Інакше отримаєте буйну зелену масу замість плодів. Також варто подбати про комфортну температуру (близько 22-25°C) та хороше освітлення (особливо для ранньої розсади).