За словами досвідчених садівників, якщо не вигнати шкідників та патогенів з саду-городу, то про багатий урожай можна навіть не мріяти. Флора і фауна здатні сильно зашкодити посівам і зіпсувати весь дачний сезон. Пропонуємо розглянути, що потрібно зробити, щоб успішно впоратися з обробкою городу у весняні місяці.
Як правильно провести обробку грядок на городі?
Навесні до посіву насіння та висадки розсади рекомендується якісно підготувати ґрунт:
По-перше, землю під грядки слід перекопати, вибираючи з ґрунту корені бур’янів. За словами експертів, перекопування з перевертанням пласта сприяє знищенню дротяників, хрущів та інших шкідників.
По-друге, скопану землю необхідно розпушити – спершу зірчастим котком, роторним культиватором чи ребристою сапкою, а вже потім граблями.
По-третє, потрібно розмічати грядки таким чином, щоб у подальшому забезпечити зручну та ефективну обробку городу не лише навесні, а й пізніше – до самого збору врожаю. Ширина доріжок між грядками повинна бути не менш ніж 70 см.

На картопляних ділянках землю між грядками можна посипати золою та тирсою, які допомагають не тільки поліпшити стан ґрунту, а й відлякати колорадських жуків. Окрім того, для боротьби з цими настирливими шкідниками застосовують смертельні приманки. Для цього на городніх ділянках радять розкласти картопляні пластини, просочені карбофосом.
Захисні засоби використовують, коли готують теплиці до висадки розсади. Насамперед прозору споруду слід промити розчином мідного купоросу, марганцівки або господарського мила. Завезений до теплиці свіжий ґрунт необхідно знезаразити, а через 14 днів додати до нього препарати з корисними рослинами.
Позбутися шкідників на городі допоможуть птахи, земноводні, корисні комахи та рослини. Зокрема, сірі жаби рятують полуницю від слимаків. Замість хімічних препаратів можна спробувати розвести комах-ентомофагів (сонечок, підземних жуків під назвою Atheta coriaria, корисних кліщів Amblyseius montdorensis, коників, турунів), які швидко впораються з довгоносиками та садовими кліщами.