Кума з села навчила: як отримати врожай зеленого горошку в 3 рази більше звичайного і без заморочок

Горох є популярною культурою, яку вирощують у багатьох регіонах завдяки її невибагливості та неймовірній користі. У цій статті ми розповімо, як без зайвих зусиль збільшити врожай гороху в 3 рази.

Горох – це достатньо невибаглива культура, проте переважна більшість садівників та городників збирає з кущів лише жменьку стручків. А все через те, що вони випускають з уваги всього лише п’ять простих секретних кроків, які кардинально змінюють урожайність.

Перший секрет – правильна опора

Горох є не просто кучерявою рослиною, а справжнім “верхолазом”, який витрачає до 30 відсотків усіх своїх сил на пошуки опори. Якщо пустити паростки по землі, вони будуть слабкими, а стручки – дрібними.

Рішення: досвідчені садівники рекомендують встановити сітку або шпалеру висотою приблизно 1,5-2 м. Щойно пагони досягнуть десяти сантиметрів, їх слід обережно підв’язати до опори. Цей етап допоможе звільнити енергію для формування бобів.

Другий секрет – бактерії, про які ви навіть не здогадуєтеся

Горох, як і всі бобові, вступає в симбіоз із бульбочковими бактеріями, що фіксують азот з повітря. Однак дуже часто земля бідна на такі мікроорганізми. Щоб “заселити” її, перед посадкою необхідно замочити насіння в розчині біопрепарату з ризобіями (наприклад, “Ризоторфін”). Така хитрість підвищить кількість бульбочок на коренях і збільшить урожайність на 40-50 відсотків.

Садівники розповіли, як без зайвих зусиль збільшити врожай гороху в 3 рази
Садівники розповіли, як без зайвих зусиль збільшити врожай гороху в 3 рази

Третій секрет – хитрість з поливом

Горох обожнює вологу, проте лише до початку цвітіння. Щойно з’являються найперші бутони, полив варто скоротити вдвічі. Стрес від легкої посухи стимулює рослину значно активніше формувати стручки.

Четвертий секрет – правильний збір урожаю

Для того, щоб продовжити плодоношення, потрібно систематично зривати дозрілі стручки. Якщо залишати їх на кущах, рослина переключиться на дозрівання насіння і припинить цвісти. Рекомендується збирати врожай кожні два-три дні, і нові зав’язі з’являтимуться до кінця сезону.

Останній штрих – підживлення золою у фазі росту стручків

Щоб приготувати підживлення, необхідно розчинити одну склянку золи в десяти літрах води. Отриманим засобом слід полити горох під корінь. Калій і фосфор збільшать розмір бобів і зроблять їх набагато солодшими.

Популярне

Подібні новини