Харчове отруєння: як же вийти з екстреної ситуації?

Кожна людина хоч раз у житті стикалася з проблемою, коли зробив помилку і з'їв щось не те, про що після гірко пошкодував. Треба визнати, це не найприємніше відчуття на Землі. Але що ж робити в такому випадку?

Як точно визначити отруєння

Здається, що все очевидно – якщо нудить, значить отруєння, але проблеми зі шлунком можуть бути викликані з різних причин, так що це далеко не той симптом, за яким потрібно орієнтуватися. Наприклад, ось більш точні ознаки, за якими стоїть визначати:

· Нудота, але яка супроводжується блювотою і болями в животі;

· Зниження артеріального тиску, яке викликає хворобливу блідість шкіри і можливі непритомність і запаморочення;

· Можуть з’являтися судоми і озноб, підвищується температура.

Перша допомога при отруєнні

Надання першої допомоги

Якщо трапилася подібна ситуація, то способи лікування проблеми не є найчистішими, але зате найбільш дієвими і природними. Наприклад, перше, що варто зробити – це промити шлунок. Зробити це можна як в лікарні, якщо отруєння серйозне, так і в домашніх умовах, випивши дві склянки теплої кип’яченої води і після викликавши у себе блювоту. Існує й інший спосіб – вжити відповідно до інструкції в упаковці потрібну кількість активованого вугілля, який не дозволяє токсинам потрапити в кров, а потім допомогти природному їх виведенню з організму проносним. Дуже важливо пам’ятати, що при масовому виході калових або блювотних мас втрачається величезна кількість рідини, так що потрібно підтримувати водний баланс і регулярно пити теплу негазовану воду під час процесу очищення організму.

Приділяйте достатньо часу підбору продуктів в магазині, ретельно їх очищайте і стежте за порядком на кухні. Не пийте воду з-під крана, мийте руки після вулиці і бажано перед їжею. Цей ряд простих дій убезпечить Вас від чергового нападу гострого дискомфорту, який буває при отруєнні.

Популярне

Подібні новини