Медичні експерти з Міжнародної лікарні Св. Луки в Токіо, Японія, написали в Американському журналі тропічної медицини та гігієни, що 25-річна жінка звернулася за лікуванням після болів у горлі протягом п’яти днів.
Після огляду жінки було виявлено, 38-міліметрового живого чорного круглого черв’яка на її лівій мигдалині, який рухався і застряг в горлі у жінки.Черв’як був «личинкою четвертої стадії Pseudoterranova azarasi».
Лікарі написали: «Результати аналізів крові були нормальними. Симптоми швидко поліпшувалися після видалення хробака за допомогою пінцета. Тіло хробака було чорним, довжиною 38 мм, шириною 1 мм, і мало зовнішню кутикулу ».
Згідно з журналом, профілактикою зараження від Pseudoterranova azarasi є тривала термічна обробка вживається їжі. Але так як, в з’їденій сашимі присутні сирі морепродукти, в яких і знаходився черв’як на третій стадії розвитку, то спосіб зараження потерпілої лікарі не ставиться під сумнів.
Псевдотерранова – незвичайна нематода сімейства Anisakidae. Anisakis simplex, основний тип сім’ї, є білим круглим черв’яком, що викликає шлункові, кишкові, позаматкові і алергічні захворювання. Лікарі кажуть, що інфекція в горлі зустрічається рідко, але черви частіше заражають людей в шлунку.
Існує більше семи сотень зареєстрованих випадків зараження цього типу. Автори статті вважають, що популяризація таких продуктів, як суші і сашимі, привела до того, що було зареєстровано більше випадків.
На щастя, черви – поки що швидше виняткове явище в сашимі і сушах, тому вам не потрібно уникати вашого улюбленого суші-сету, побоюючись того, що б не отримати такий неприємний подарунок.