Як не отруїтися в’яленою рибою та уберегтися від зараження ботулізмом

Дуже багато людей вечорами люблять розслабитися за прохолодними напоями з в'яленою рибою, проте остання може стати причиною зараження смертельно небезпечним ботулізмом.

Зараз літо, а значить і сезон посиденьок з прохолодними напоями і в’яленою рибою. Остання корисна вмістом в своєму складі білка, кислот омега-3, необхідних для здоров’я серця, і вітаміну D. Однак при виборі такої закуски потрібно бути обережним і зараз ви зрозумієте чому.

У процесі в’ялення рибу позбавляють вологи, адже саме в ній живуть і розмножуються бактерії з грибками. При правильній обробці на виході виходить продукт, який спокійно можна зберігати протягом декількох місяців і він буде залишатися безпечним. Багато хто помилково вважає, що в цьому немає нічого особливо складного — зловив, почистив, підвісив і забув. Проте від в’яленої риби, купленої з рук, краще відмовитися.

Процесс вяления рыбы
Процес в’ялення риби

Причина ось у чому — в погано обробленому продукті можуть залишитися бактерії, що виробляють речовину під назвою ботулотоксин. Це одна з найсильніших органічних отрут, відомих науці. Її накопичення провокує розвиток ботулізму — важкої хвороби, яка характеризується ураженням нервової системи.

Фахівці ВООЗ вважають захворювання відносно рідкісним, але смертельним. Летальний результат можливий у разі несвоєчасно наданого лікування через пізню діагностику. Якщо допустити помилки в обробці їжі при домашній консервації, це теж може викликати ботулізм.

Ще при вживанні сирої або недов’ялена риби бували випадки зараження котячою двуусткою — це паразитарні черв’яки, які вражають печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу і не тільки. Вони стають причиною розвитку опісторхоза, а живуть, як правило, в прісноводних видах — лящі, коропі, воблі.

Рыба — самая популярная закуска
Риба — найпопулярніша закуска

Крім того, при сушінні та в’яленні риби її солять, щоб отримати більш яскравий смак. Надлишок солі в раціоні загрожує проблемами з серцево-судинною системою і шлунком, майте це на увазі.

Звичайно, не обов’язково відмовлятися від улюбленого багатьма делікатесу повністю, але для вашої ж безпеки краще всього вибирати не річкову, а морську рибу і не купувати її з рук. Якщо раптом ви помітите на ній цвіль — не замислюючись, відправляйте продукт у смітник.

Популярне

Подібні новини