Якщо вдаватися в питання, як з максимальною користю використати площу для вирощування городини, то перше, що спадає на думку це висаджування рослин у при стовбурових колах. Але ж якщо дерево доросле, то під ним його крона утворює густу тінь. Що ж можна висадити у такому разі під ним?
Зараз ми не будемо говорити про можливість висаджувати у таких місцях декоративних квітів або газонної трави. Цікаво дізнатися, чи можна заповнити такий простір рослинами, які дадуть додатковий врожай городини.
В тіні дерев, як з’ясувалося, непогано ростуть часник та цибуля, а ще краще редис. Можна також посадити кабачки та гарбузи, кольрабі та броколі. У при стовбурових колах добре себе почуває суниця.
Не варто експериментувати з ягідними чагарниками, бо це погано відобразиться і на дереві, і на ягоді.
А от зелень, окрім петрушки та м’яти, в яких корені досить глибоко знаходяться у ґрунті, дуже пасує деревам: листові салати, мангольд, кріп, шпинат та щавель. Ці рослини не тільки самі будуть успішно рости, а ще й захистять ґрунт навколо дерев від пересихання.
Втім, проблемою використання простору під деревами може бути не тільки тінь, а й те, що дерева протягом сезону потрібно обприскувати та підживлювати добривами та й полив дерева відрізняється від поливу городини.
Що ж, стосовно обприскування, виходом може стати застосування для обприскування дерев біопрепаратів та народних засобів.
Добрива ж для дерев потрібно буде вносити по периметру крони у лунки на глибину до 30 см, а для культур – у верхній шар ґрунту у вигляді розчинів.
Враховуйте й те, що поливи будуть займати більше часу.