Калина завдяки своїм властивостям має жарознижувальну, сечогінну, відхаркувальну та антибактеріальну дію. Цю ягоду особливо почитають жінки, тому що вона допомагає у лікуванні багатьох жіночих хвороб.
На українських ділянках калина дозріває у вересні-жовтні. Тоді вже можна збирати її плоди, але до перших приморозків вони мають гіркий присмак, а от коли вдарить мороз, то ягоди будуть набагато смачнішими. Втім ти, хто віддає перевагу пізньому збору врожаю калини, треба попіклуватися, щоб конкуренти у вигляді птахів вас не випередили.
Як краще збирати та зберігати калину
Обривають калину зазвичай цілими китицями або зрізати навіть цілими гілками. Надалі їх зв’язують та підвішують у темному прохолодному та сухому місці. За необхідністю висушені плоди знімають та використовують.
Якщо у вас немає приміщення, де ви зможете висушити калину природним шляхом, то скористайтеся для цього електросушаркою або духовкою. Але при цьому важливо не пересушити ягоду.
У сучасних умовах багато хто користується таким простим способом зберігання як заморожування. Для цього ягоди перебирають, обсушують та заморожують спочатку на пласкій поверхні, виклавши плоди в 1 шар, а потім їх розкладають по пакетах й знову відправляють у морозильну камеру. У такий спосіб калина не втрачає своїх корисних властивостей. Існує багато рецептів приготування всіляких страв з калини.
Найпоширенішим, при якому не втрачаються корисні якості рослини є перетирання ягід з цукром у співвідношенні 1:1. Перед тим як з’єднати, ягоду розминають ступкою, або блендером, перетирають крізь сито. Надалі таке пюре з розчиненим у ньому цукром зберігають у банках в холодильнику.