Піклуватися про тривале зберігання врожаю потрібно починати ще на стадії збирання врожаю. Тобто правильний процес полягає у зніманні плодів в суху погоду, починаючи з нижніх гілок дерева. Збір проводять обережно, не травмуючи яблука. Зривати потрібно плоди достатньої стиглості разом з плодоніжкою у суху погоду. Найкращими сортами для цілі тривалого зберігання є, безперечно, пізньостиглі.
Природа надала яблукам захист у вигляді матового нальоту, тому перед закладкою ні в якому разі плоди не можна, ні мити, ні витирати.
Наступне правило, це розкладка фруктів шарами хвостиками догори. А ще краще – обернути кожне яблуко в папір. Добре буде, якщо кожен шар пересипати сухим піском, дерев’яною стружкою і таке інше.
Використовуйте правильну тару. Нею можуть бути дерев’яні або картонні ящики. Не заповнюйте їх до самого верху, інакше при розміщенні їх один над одним є ризик подавити яблука.
Одним зі способів зберігання є утримання їх у поліетиленових пакетах з отворами.
Подбайте про те, щоб у приміщенні, де зберігається продукція була забезпечена температура від +3 до +5° та помірна вологість.
Періодично перевіряйте продукт та викидайте той, що зіпсувався, бо він може заразити сусідні плоди.
Якщо у вас немає льоха або іншого місці зберігання, то можете скористатися холодильником. Хоча в ньому ви розмістите лише невелику частину врожаю. Варто знати, що важливо фасувати яблука, розділяючи їх по сортах. І пам’ятайте, що їх не можна зберігати разом з картоплею, морквою та буряком.