Сьогодні розповімо про досвід вирощування кабачків у кімнатних умовах.
Одразу звернемо увагу на те, що, оскільки річ іде про закритий простір, то запиленням квіток прийдеться займатися вручну. Звідси не хитрий висновок: бджолозапильні сорти обирати не має сенсу. Ті, у кого є досвід у вирощуванні кабачків у горщиках, радять обрати партенокарпічний гібрид Кавілі.
Далі, через те, що об’єм ґрунту у контейнерах, де вирощуються культури, зазвичай до 5 л, кабачки виростають невеликими. Втім жіночих зав’язей на кущах багато. Чоловічі ж потрібно видаляти. Цікаво, що ті, хто займається цією справою, не викидають їх, а використовують в омлетах й, навіть смажать у клярі.
Контейнери для вирощування краще наповнити таким субстратом: розкислений торф змішують з 50% біогумусу, додають вермикуліт та пісок. Можна придбати у магазині замість того, щоб поратися самому, Екоґрунт від Ткаченко.
Якщо, попри хорошу поживність ґрунту, листя кабачків мають ознаку нестачі живлення, то потрібно додатково підживити культуру.
Що головне у догляді за кабачками на підвіконні?
Обов’язково слідкуйте за тим, щоб ґрунт не пересихав, оскільки корені розростаються так, що обкачують землю у горщику повністю. Якщо ви побачите, що щоденного поливу не вистачає, то поливайте навіть 2 разі на день.
При наявності додаткового освітлення рослини не витягуються, але треба розуміти, що загально вони повинні мати як мінімум 15 годин світла.
Таким чином, відповідаючи на питання, на скільки просто вирощувати кабачки взимку вдома, можна сказати, що робити це не складніше, ніж займатися цим з огірками: врожайність вище, а плодоношення настає на пів місяця раніше.