Кабачок – однорічна трав’яниста рослина, різновид гарбуза з потужною кореневою системою. Плід має довгасту форму. Кабачок вимогливий до тепла, але в порівнянні з іншими гарбузовими це холодостійка культура. Квіти кабачків можуть бути пофарбовані від блідого до яскраво-жовтого та помаранчевого. Вони їстівні та мають ніжний смак і відмінну текстуру, що підходить для фарширування. Сьогодні розберемось, які найкраще сорти кабачків вирощувати у відкритому ґрунті. Рекомендовані сорти для посадки у 2024 році: Сорт “Марселла F1”, сорт “Пілот”, сорт “Амулет F1”, “Кавілі F1”. Усі сорти кущові.
Сорт “Пілот” – ранньостиглий кабачок-цукіні. Висока врожайність. Плоди великі, подовжені, циліндричні з гладкою темно-зеленою шкіркою. М’якуш щільний, кремовий. Рослина кущова, переважно жіночого типу цвітіння. Якщо поряд посадити гібрид “Амулет”, то запилення буде кращим і врожай кращим.
Кабачок сорту “Амулет F1”. Дуже врожайний гібрид з ефективним строкатим листям. Красиві кремові плоди рівно лягають навколо куща. М’якуш плодів ніжний, насіннєві камери маленькі. У “Амулета” є ще одна цінна властивість: він найкращий запилювач для всіх інших кабачків.
Сорт “Марселла F1” – ультраранній порційний (16-18 см) гібрид. Плоди красиві, глянсові, циліндричні, без ребристості, насиченого салатового кольору. Плоди дуже смачні з кремовою м’якоттю. Рослина кущова, відкрита, витривала. Дуже врожайний. Стійкий до основних вірусів та знижених температур.
Кавілі F1 – гібрид голландської селекції, знайомий багатьом дачникам. Плоди дозрівають на кущах вже за 40-45 днів після появи сходів. Кавілі F1 можна садити навіть у північних регіонах, де весна приходить пізно, а літо коротке. Якщо вирощувати його через розсаду, плодоносити він почне вже у червні. Кабачки виростають середнього розміру, масою близько 300 г. Компактні рослини допускається садити досить щільно, завдяки чому вмілому дачнику вдасться зібрати до 5 кг урожаю з 1 кв. м у відкритому ґрунті та до 7 кг у теплиці чи парнику.