1. Готуєм посуд
Ті, хто бачить у чаї тільки підфарбовану воду, якою можна запити торт або цукерки, точно не будуть із цим заморочуватися. Але якщо мета – відчути справжній смак чаю, то без підготовки не обійтися. Чайник, у якому заварюватиметься чай, і чашки, куди його наливатимуть, потрібно обдати окропом. Потім чайний лист заливають водою з розрахунку 200 мл на 2 чайні ложки чаю. В ідеалі тут же воду треба злити, оскільки вперше чай просто промивають. Потім чайний лист знову заливають водою того ж об’єму, дають трохи настоятися і розливають по чашках. Найкращими матеріалами для чайного посуду вважаються глина і фарфор. Також можна вибрати чавунний чайник: він добре тримає тепло. А ось скло швидко остигає.
2. Окріп – це не круто
Заливати чайне листя водою з чайника, щойно воно закипіло, поганий тон для всіх чаїв. Чай потрібно заливати водою температурою 75-80 °С. Вона має бути першого кип’ятіння, бутильована або джерельна. Пити вже заварений чай занадто гарячим теж не можна: є ризик обпекти слизову.
3. Вам міцніше?
Міцний чай шкідливий для здоров’я, тож доводити його до стану чифіру не слід: надто тонізує нервову систему, може посилити серцебиття. Для білого та зеленого чаю достатньо 2-3 хвилин заварювання, для чорного – 3-5 хвилин.
4. Не заварювати вдруге
Гурмани сперечаються, скільки заварювань може витримати одна порція чаю без шкоди для смаку і гаманця. Знавці наполягають, що більше ніж 3-4 разів чай заварювати не варто. Причому всі ці заварювання мають пройти за один присід: так можна буде розкуштувати всі відтінки чайного смаку, який змінюється від заварювання до заварювання. Чайний пакетик можна використовувати не більше двох разів. Він, на відміну від листа, весь свій смак віддає відразу. Тримати його на столі до наступного чаювання не варто: у вологому середовищі швидко розмножуються бактерії.
5. Чай цукром зіпсуєш
Чи спадало вам на думку додати щось у вино для поліпшення його смаку? А ось у чай чомусь багато хто вважає за потрібне що-небудь покласти: цукор, мед, пучок всілякого листя з городу. Але в цьому разі в кухлі буде вже не чай, а чайний напій із зовсім іншим смаком.