Чверть чайної ложки добрива та ваша герань швиденько обросте після весняної обрізки: дієвий рецепт

На нас із горщиків дивляться пеньочки, на яких вже розгортається нове листя бічних пагонів. Вони скоро стануть великими рослинами, що несуть нові й нові квітконоси. Тільки фотографувати встигай!

Хочете прискорити зростання нових гілочок та листя? Пропонуємо зробити 2 підживлення – кожне по чверті чайної ложки. Або 1 підживлення із запропонованих. Герань оцінить обидва варіанти. Герань чудово обросте і без підгодівель, не перебільшуватимемо їх значущість, якщо дати їм яскраве світло і не докучати поливом надміру. Але краще після обрізки додати 2 добрива. Можна довго розмірковувати у тому, що люди не підгодовують і вона все росте. Підживлення – це не тільки для швидкого росту, це зміцнення рослини для довгострокової перспективи.

Найвесняніше добриво – кальцієва селітра:

14.9% азот (N) відповідає за молодий приріст. А ще бере участь у створенні найважливіших біохімічних процесів. Нуклеїнові кислоти керують усім обміном речовин рослин. Почастувавши рослину азотом, ви помітите, що на листі герані частіше з’являються нові пагони та листя, а вже розгорнуті – стають зеленішими і швидше збільшуються.

27% кальцій (Ca) бере участь у створенні нових клітин, тому він потрібен герані після обрізки. Кальцієва селітра: 1 грам на 1 літр. Порадуєте себе, і рослини. Потрібно лише виділити 10 хвилин на рутинну роботу. На жаль, мало хто використовує це добриво. А воно дуже корисне! Якщо часом після підживлення не зрозуміло, чи є результат, чи ні, але ефект від сульфату магнію правда видно. Рослини стають зеленішими. Про користь макроелементів – азоту, фосфору та калію – знає кожен просунутий квітникар. А про мікроелементи часто забуваємо. Пеларгонія неодмінно стрепенеться, якщо підгодуєте сульфатом магнію:

16.9 % магній (Mg) – мабуть, найважливіший мікроелемент (хоча кожен важливий по-своєму, так, так). Магній впливає на фотосинтез, бо входить до складу хлорофілу. “Розігнавши” добривом фотосинтез, ви прискорюєто і відновлення пеларгонії. Звучить ідеально, правда?

Садівники назвали найкращі методи догляду за геранню
Садівники назвали найкращі методи догляду за геранню

Підживлення:

Коли після обрізки тільки-но з’явиться нове листя, приготуйте розчини двох добрив:

  • 1 г (приблизно 1/4-1/5 чайної ложки) кальцієвої селітри;
  • 1 г (приблизно 1/4-1/5 чайної ложки) сульфату магнію;
  • 1 л води.

Краще підгодовувати окремо: спочатку – кальцієвою селітрою, потім – магнієм. Або взагалі лише чимось одним, якщо немає особливого бажання возитися з різними засобами. Розводимо в невеликій кількості теплої води, потім виливаємо в основний об’єм 1 л, переливаємо в пульверизатор і обприскуємо молоде листя. І вже скоро ви побачите, як пеньки перетворюються на ті самі шапочки.

Популярне

Подібні новини