У порошку золи можна знайти достатньо корисних вітамінів і поживних речовин, а тому бувалі городники використовують його для удобрення городу. Зола здатна змінити рівень кислотності ґрунту та покращити його текстуру – за це підкормку так люблять.
Втім, для кожної рослини особливості та норми внесення золи сильно відрізняються, а для деяких культур така підкормка і взагалі є протипоказаною. Саме тому використовувати порошок потрібно з розумом та особливо уважно звертати увагу на поради експертів.
Зола як добриво для городу
У складі золи містяться кальцій і калій, магній і бор, фосфор і кремній та багато інших корисних хімічних елементів. Оскільки у зольному порошку немає азоту, то добриво особливо відрізняється складом від більшості інших. Так, наприклад, багато кальцію зберігається у зольному порошку від спалювання берези. А в золі від соломи містяться фосфор та кремній.

На городі золу часто використовують для удобрення різноманітних культур, але робити це потрібно з увагою та в розумних пропорціях. Так, наприклад, чудово реагують на внесення підкормок на основі такого компоненту капуста, буряк, огірки, салат та цибуля.
Всі рослини, які люблять нейтральний ґрунт, будуть задоволені таким добривом. Оскільки зольний порошок має властивість знижувати рівень кислотності ділянки, він регулює процеси та допомагає рослинами розвиватись краще. Наприклад, якщо під буряки та моркву внести зольний настій в останній фазі вегетаційного періоду, це допоможе зробити плоди солодшими.

Втім, картопля, томати, полуниця та малина легше приживаються на слабокислих ділянках, а тому не потрібно додавати золу у лунки при посіві чи висаджуванні сіянців перелічених культур. Перед майбутнім внесенням добрива обов’язково перевіряйте рівень кислотності ґрунту.