Але частіше на городах вирощується столовий буряк. Важливі нюанси вирощування буряків для початківців: підготовка ґрунту та насіння. Буряк є одним із найулюбленіших коренеплодів, який вирощується на городніх ділянках. Щоб отримати смачний і рясний урожай, важливо дотримуватися деяких нюансів. Обов’язкове підживлення та догляд за буряком восени. Буряк буде солодким, смачним і добре зберігатися.
Основні нюанси вирощування буряка
1. Насамперед слід звернути увагу, яке місце ділянці буде відведено для цієї культури. Рослина є відносно тіньовитривалою, тому для грядки найкраще вибирати освітлене сонячне місце. Встановлено, що насиченість забарвлення, правильний ріст і розвиток буряків, а також смак коренеплодів багато в чому залежить від кількості сонячного світла.
2. При виборі насіння буряків слід звертати увагу на термін дозрівання сорту або гібриду. Якщо висівається буряк ранніх термінів дозрівання, приблизно 80-100 днів від посіву до збирання врожаю, то зберігатиметься такий в середньому до пів року. Буряк із середнім терміном дозрівання – 100-120 днів, зберігатиметься в середньому 7-8 місяців. Пізні сорти буряка зберігаються до року.
3. Ще одна особливість у правильній відстані між посівами. Біологічно склалося так, що насіння буряків, яке ще називають клубочок, несуть у собі по кілька паростків, 3-4 штуки. Але є сорти та одноросткові буряки. Залежно від того, багаторостковий або одноростковий буряк визначатиметься відстань між посівами. У першому випадку відстань між посівами має бути 3-4 сантиметри, у другому близько двох сантиметрів.
4. Ґрунт бажано готувати ще з осені, але можна і під час посадки. Потрібно внести повне комплексне добриво під перекопування. Гній можна вносити тільки перепрілий і восени, якщо це зробити перед посадкою, то коренеплоди почнуть розгалужуватися.
5. Як і будь-яка інша культура, буряк потребує правильного харчування. Спочатку рослині потрібно наростити вегетативну масу, а в другій половині літа коренеплоди. Схема дуже проста – 3 підживлення.
Перше підживлення азотовмісним добривом, її потрібно проводити в середньому через 2 тижні після появи сходів. Добре підходить аміачна селітра, з розрахунку 10 г на 10 літрів води. Через місяць від моменту появи сходів проводиться друге підживлення вже калійно-фосфорними добривами, наприклад, можна використовувати 20 г подвійного суперфосфату і 20 г сульфату калію на 10 літрів води.
Третє підживлення калійне проводиться за місяць до збирання врожаю. Вона покращить зав’язування коренеплодів, їх зростання і накопичення в них цукрів. У цьому випадку необхідно використовувати хлорид калію з розрахунку 20 г на 10 літрів води. Буряк легкий у догляді, але тільки з цим підживленням він стане солодшим за мармелад і зберігатиметься всю зиму.