Де живуть кліщі, як вони нападають на людей і як захиститися від їх укусу

У період активності кліщів важливо знати, де вони мешкають, як нападають на людей і як від них захиститися.

Зараз самий пік активності кліщів і зустріч з цими паразитами може бути не тільки неприємною, а ще й небезпечною. Причина в тому, що вони є переносниками серйозних інфекцій.

В Україні поширені іксодові кліщі, які з укусом передають хворобу Лайма, вона ж кліщовий бореліоз. Недуга підступна своїми ускладненнями, адже якщо не почати лікування вчасно, постраждають серцево-судинна та нервова системи, а також біда не омине і опорно-руховий апарат.

Раніше ми вже писали про перші симптоми бореліозу та показували, як виглядає висип від заразного паразита. Сьогодні ж ми розповімо, де мешкають кліщі, як вони нападають і як від них захиститися.

Місця проживання кліщів

Найчастіше ці павукоподібні зустрічаються в дрібнолистих і листяно-хвойних лісах, де ростуть черемха, береза, осика, горобина, сіра вільха, верба, ялина і сосна. Рідше їх можна зустріти там, де переважають хвойні дерева, а особливо не люблять вони сухі або занадто вологі території.

В ожидании жертвы клещ сидит с вытянутыми лапками
В очікуванні жертви кліщ сидить з витягнутими лапками

Як паразити нападають

Є поширена думка про те, що кліщі стрибають на людей з дерев, проте це не так. Їм набагато простіше вчепитися в жертву з травинок або дрібних кущів. Як правило, вище 50 см вони не підіймаються. Опинившись на людині, членистоногі повзуть вгору, саме тому багато хто знімає їх з плеча або шиї — звідси і виникає відчуття, що паразит впав зверху.

Клещ укусил в шею
Кліщ вкусив в шию

Ці малоприємні комахи сидять на краю листя з витягнутими вперед лапками, щоб схопитися за того, хто йде повз. Будьте уважні близько низькорослої і густої рослинності, чагарників. Також не втрачайте пильність на стежках — кліщі можуть ховатися в опалому листі, оскільки їх приваблює запах людей і тварин.

Захищаємося від кліщів

Коли збираєтеся на природу, подбайте про правильний підбір одягу з щільно прилегаючими манжетами. Він повинен максимально закривати всі ділянки тіла, брюки заправляйте у взуття. Найкраще, якщо ваше екіпірування буде світлим — на ньому помітити кліща буде простіше. Ще не будуть зайвими відлякуючі комах репеленти.

В походе на природу ноги должны быть закрыты
У поході на природу ноги повинні бути закритими

Крім того, пам’ятайте, що паразит ніколи не нападає відразу. Спочатку він чіпляється за одяг, потім повзає, пробираючись крізь складки речей і вибираючи найзручніше місце для укусу. Майте це на увазі та періодично оглядайте як свій одяг, так і тіло.

Популярне

Подібні новини