Часто буває так, що серед родючої чорноземної ділянки є місце, яке ну ніяк не хоче приймати розсаду та інші насадження. Аби не морочитися з добривами, пропонуємо просто і легко вирішити цю задачу, висадивши красуню-космею.
Ця квітка прийшла до нас з Америки, але дуже добре прижилася в українському кліматі. Однією з найважливіших переваг рослини є її здатність рости на збіднених ґрунтах та швидко розмножуватися. Вражає і її стійкість до хвороб і шкідників. Комахи, окрім бджіл, будуть обходити її стороною, а грибок навіть не підступиться.
Однак справжня магія космеї полягає в її взаємодії з ґрунтовими мікроорганізмами. Бактерії, що живуть у землі обожнюють квітку, адже її залишки стають чудовим середовищем для їхнього розмноження. У шарах грядки, де зростала рослина накопичується магній, фосфор. Ці мікроелементи є життєво необхідними для росту та родючості овочів.
Ще одна значна перевага космеї полягає в тому, що її можна висівати навіть у листопаді. Головне – встигнути зробити це до першого снігу. Для цього на грядках треба зробити невеличкі лунки, в кожну з яких закладають по 2-4 насінини. Хоча квітка й проросте незабаром після посіву, зацвісти і насіятись вона не встигне. Проте за зиму її молоді паростки стануть джерелом гумусу та корисних речовин, які збагачують ґрунт. Навесні, космея не заважатиме корисним культурам, але її внесок у родючість землі буде відчутним.
Проте, краще за все ж таки висівати її у квітні, аби вона повноцінно провела свій цикл життя та віддала грядкам всі можливі свої корисні властивості.