Цей рецепт для перців я обвела двічі червоним: головний інгредієнт є у всіх на кухні, а результат потішить

Якщо городники не використовували деревну золу для вирощування перцю, значить, вони не бачили великого та якісного врожаю. Розповідаємо про всі плюси.

Це неймовірне добриво додають і під час перекопування, і після висадки розсади, а під час плодоношення калій та фосфор взагалі незамінні. Але виявляється, у дачників завжди є можливість посилити дію деревної золи, і як підсилювач виступає простий оцет.

Яку користь рослині може принести ця їдка рідина, запитаєте ви? Відповідаємо: змішуючи золу з водою, ми отримуємо певну частку кальцію у важкозасвоюваному вигляді, який дуже погано розчиняється у воді.

А ось завдяки вмісту оцту в такому добриві на поверхні зольної витяжки з’являтимуться бульбашки повітря – це йде хімічна реакція, і вапно, що міститься в деревній золі, перетворюється на ацетат кальцію з виділенням вуглекислоти.

Така форма мікроелементу буде набагато зручнішою та доступнішою для перців, тому і імунітет рослини буде вищим, захист від фітофтори та вершинної гнилі завдяки вмісту кальцію буде потужнішим, і плоди набагато активніше підуть у зростання.

Городники розповіли, навіщо давати перцям оцет в серпні
Городники розповіли, навіщо давати перцям оцет в серпні

Якщо звернути увагу, то помітите, що на несвіжій та лежачій деревній золі при змішуванні з оцтом з’являється набагато більше бульбашок. Це означає, що для максимального ефекту від підживлення нам потрібна свіжа зола.

Якщо ви заготовляєте і зберігаєте золу спеціально, тримати її потрібно в герметичній ємності. Таке добриво буде набагато краще засвоюватися. Щоб приготувати зольне добриво з оцтом, на одне відро теплої відстояної води потрібно взяти склянку золи та склянку оцту по 200 грамів.

Таке підживлення ідеально підходить для перців, томатів та огірків, якщо вносити його раз на три тижні у фазі плодоношення.

Популярне

Подібні новини