Ідеально прозорим холодцем може похизуватись далеко не кожен кулінар. Для того, аби отримати кристалічний бульйон, потрібно знати деякі хитрощі. М’ясо для приготування страви ви можете використовувати будь-яке – від яловичини та свинини до курки та індички або і взагалі поєднати різні види м’яса. Головне – не додавати до бульйону желатин.
Як приготувати прозорий холодець
Холодець застигає завдяки колагену, який найбільше міститься в сполучних тканинах, хрящах та сухожиллях. Саме тому для його приготування потрібно обирати свинячі чи яловичі ніжки, курячі лапки, мозкові кісточки, курячу шию чи бичачий хвіст. Ретельно промийте м’ясо та кістки, а перед варінням замочіть на декілька годин, аби все зайве залишилось у воді.
Спочатку потрібно відварити тільки кістки та хрящі, м’ясо додають за стільки часу до завершення приготування бульйону, скільки йому потрібно, аби зваритись. Вода на початку приготування має покривати кістки на 3-4 см. Перший бульйон потрібно злити після 2-3 хвилин з моменту закипання. Свіже м’ясо спершу потрібно довести до кипіння в окремій каструлі та злити воду. Саме м’ясо перекладають у киплячий бульйон.
Не все м’ясо має бути на кістках, а тільки 50%. Готують бульйон завжди на повільному вогні протягом 6-8 годин. Не потрібно додавати в бульйон сіль та інші додаткові інгредієнти на початку приготування – це роблять за годину до готовності страви. Додайте до холодцю обсмалені на сухій гарячій сковорідці цибулину та моркву. Процідіть бульйон через вафельний рушник, аби він став максимально прозорим.