За словами досвідчених господинь, щоб відмити ванну від жовтизни та вапняного нальоту, вам знадобиться столовий 9%-вий оцет – півсклянки слід залити в розпилювач. Також туди необхідно додати 1 ч. л. засобу для миття посуду. Добре збовтайте, щоб ретельно перемішати всі інгредієнти.
Спершу рекомендується обробити всі стики між ванною та плиткою, щоб засіб не стікав. Для цього візьміть паперові рушники, рясно змочіть їх у розчині і щільно прикріпіть до забруднених ділянок. Далі обприскайте отриманим розчином усю ванну. У такому стані її потрібно залишити приблизно на 30 хвилин.
Якщо ж на ванній є серйозні забруднення, у вигляді іржавих смуг або жовтизни, тоді змочіть паперові рушники в очищувальному розчині та прикріпіть їх на ці забруднення.
Як зазначають господині, лицьову панель ванни відмити дуже легко. Для цього достатньо обприскати її очищувальним розчином та відмити всі забруднення м’якою стороною губки. А ось для очищення щілин та інших важкодоступних місць допоможе стара зубна щітка. Після чищення лицьову панель слід протерти вологою ганчіркою, а потім витерти її насухо серветкою з мікрофібри.
Тепер можете приступити до очищення самої ванни. Якщо до цього моменту ванна вже підсохла, тоді рекомендується знову окропити її приготовленим засобом, а потім перейти до чистки за допомогою губки (м’якою стороною).
Потім слід прибрати всі серветки зі стиків ванни і плитки та очистити наліт щіткою. Забруднення будуть дуже легко видалятися. Наприкінці необхідно лише сполоснути ванну холодною проточною водою, а потім протерти її насухо м’якою тканиною (для цього добре підійде ганчірка з мікрофібри).
Порада:
Щоб зрозуміти, чи повністю ви відмили вапняний наліт – проведіть по поверхні ванни пальцем: якщо вона шорстка, а не ідеально гладка, значить наліт все ще присутній.