Роки експериментів не пройшли дарма: я виявила найкращий сидерат для посадки восени – земля розпушиться

Вибір сидератів восени — важливий етап у підготовці ґрунту. Хоча будь-які сидерати принесуть користь, правильно підібрані культури принесуть її значно більше.

Наприклад, якщо планується посадка капусти після огірків, не варто засівати ділянку хрестоцвітною гірчицею чи ріпаком, щоб уникнути хрестоцвітої блішки або кіли.

Для відновлення ґрунту та збагачення його азотом після огірків чудово підходять віка або овес. Грядки після картоплі не слід засівати пшеницею, житом, вівсом чи ячменем, оскільки ці сидерати можуть сприяти появі дротяників, які шкодять посадкам картоплі. У такому разі краще обрати гірчицю, яка не тільки знищить патогени, а й допоможе виростити смачну та велику картоплю.

Міжряддя полуниці можна засіяти сидеральною сумішшю з гірчиці та віки. Подвійна сидерація не тільки сприяє боротьбі з грибковими хворобами, а й забезпечує рослини достатньою кількістю азоту. Ще одна перевага сидеральних культур — захист від бур’янів, які зазвичай ростуть на порожніх грядках.

Городники назвали найкращий осінній сидерат для городу
Городники назвали найкращий осінній сидерат для городу

Сидеральні культури загалом уповільнюють зростання інших рослин, і особливо ефективно це вдається гірчиці. Дослідження показали, що під час посадки гірчиці в міжряддя полуниці рослина утворює менше вусів, а ті, що з’являються, швидко укорінюються в м’якому ґрунті під захистом гірчиці. Додаткову користь можна отримати, якщо обробити рослини біопрепаратами, які вносять у ґрунт корисні мікроорганізми для прискорення переробки органіки.

У такому випадку ґрунт збагачується азотом, фосфором і калієм, оскільки бактерії розщеплюють важкозасвоювані мікроелементи, перетворюючи їх на хелатну форму. Після висіву сидератів можна додатково внести до ґрунту добрива, наприклад, монофосфат калію, деревну золу, суперфосфат або гранульований кінський компост.

Популярне

Подібні новини