Роблю “це” – і після дощу грядки не перетворюються на болото: ефективний спосіб без зайвих витрат

Захистити грядки від перетворення на болото - це не так складно, як здається. Головне - вчасно вживати заходів для покращення дренажу, зберігання води та захисту рослин. Маємо кілька корисних порад.

Дощ – це благодать для вашого городу, адже природнє зволоження ґрунту необхідне для росту рослин. Всі городники радіють дощу, бо можна не витрачати дорогоцінний час та власні ресурси води на полив. Але коли дощі тривалі та інтенсивні, вони можуть завдати шкоди, перетворюючи ваші грядки на болото.

Перше, на що варто звернути увагу – це дренаж ґрунту. Якщо на ділянці ґрунт важкий і схильний до застою води, вам слід подбати про його покращення. Одним із найпростіших та ефективних способів є внесення органічних матеріалів: компосту або перегною. Це допоможе зробити ґрунт більш пухким для пропускання води, що забезпечить кращий відтік зайвої вологи.

Як вберегти грядки від дощу, щоб не було болота
Як вберегти грядки від дощу, щоб не було болота

Підняті грядки – це чудовий варіант для захисту від застою води. Вони дозволяють рослинам знаходитися вище за рівень землі, що зменшує ризик утворення потопу. Для створення піднятих грядок можна використовувати дерев’яні ящики, старі палети, або навіть каміння. Цей спосіб допоможе не лише уникнути застою води, а й зробить ваші грядки красивими.

Не менш важливим є створення системи відведення води на ділянці. Якщо ваші грядки розташовані на низинах, де вода схильна збиратися, потрібно подбати про канавки, або дренажні системи, які будуть відводити надлишок води з ваших грядок. Це можна зробити за допомогою спеціальних труб або просто вирити канавки, які забезпечать відтік води від рослин.

Як вберегти грядки від дощу, щоб не було болота
Як вберегти грядки від дощу, щоб не було болота

Мульчування допоможе захистити рослини від надмірного зволоження під час дощів. Мульча допомагає уникнути утворення водяної корки на поверхні ґрунту, що є частим явищем після дощів. Вона також поглинає надлишкову вологу, перешкоджаючи застою води. Для мульчування можна використовувати органічні матеріали: солому, компост або кору дерев.

Іноді навіть при хорошому дренажі і піднятих грядках надмірний дощ може завдати шкоди. У таких випадках на допомогу прийдуть навіси для рослин. Ви можете побудувати накриття з поліетиленових плівок, або спеціальних матеріалів, які дозволяють воді проникати, але захищають рослини від дощів.

Популярне

Подібні новини