Правильно підготовлений компост не повинен видавати будь-яких неприємних запахів. Його аромат має нагадувати свіжий ґрунт або ліс після дощу. Якщо ж раптом так сталося, що ви відчуваєте запахи аміаку чи гниття, це зазвичай може свідчити про певні порушення у самому процесі розкладання. Однак виправити таку неприємну ситуацію можна доволі легко та швидко, здійснюючи прості дії.
Запах аміаку
За словами досвідчених садівників, головна причина запаху аміаку – це надлишок азоту, який виникає через величезну кількість зелених компонентів (наприклад, трави).
Щоб позбутися запаху аміаку, експерти рекомендують додати до компосту вуглецеві матеріали, наприклад, сухе листя, солому, тирсу, подрібнений папір або картон. Цей крок допоможе збалансувати склад і позбутися неприємного аромату.
Запах тухлих яєць
Причина запаху тухлих яєць полягає у дефіциті кисню в компостній купі, що в результаті й призводить до розвитку патогенних бактерій.
Щоб усунути такий неприємний запах, необхідно, по-перше, перевертати компост для покращення аерації. По-друге, варто додати сухі матеріали, такі як сіно, листя або тирсу, щоб вони допомогли увібрати всю зайву вологу. По-третє, слід регулярно перемішувати купу, щоб забезпечити активну циркуляцію повітря.
Запах гнилі
Причиною запаху гнилі є велика кількість харчових відходів, які спричиняють гнильні процеси.
Тому, щоб позбутися цього запаху, рекомендується зменшити кількість харчових залишків у компості, а також варто використовувати спеціальні прискорювачі для розкладання органіки, які можна з легкістю придбати в будь-яких садівничих магазинах.
Профілактика появи неприємного запаху компосту
Щоб уникнути появи неприємних запахів, городники радять дотримуватися балансу між коричневими (багатими на вуглець) та зеленими (багатими на азот) компонентами для компосту. Крім того, потрібно слідкувати за рівнем вологості та забезпечувати достатній приплив повітря.
Дотримуючись цих простих, але дієвих рекомендацій, ви зможете зробити ваш компост більш ефективним та усунути всі його небажані аромати, щоб у результаті отримати якісне добриво для вашого саду та городу.