«З огляду на те, що близько 10% людей старше 65 років страждають на анемію, ці результати можуть мати важливі наслідки для розуміння деменції, особливо з огляду на те, що поширеність деменції, як очікується, збільшиться в 3 рази протягом наступних десятиліть», – сказав автор дослідження.
Дослідники вивчили 12 305 чоловіків і жінок, які не хворіли на деменцію на початку дослідження. Протягом наступних 12 років у 1520 з них розвинулася деменція, включаючи 1194, яким поставили діагноз хвороби Альцгеймера.
Дослідники виявили, що у людей з анемією ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера на 41% вище, і на 34% вища ймовірність розвитку будь-якого типу деменції, ніж у тих, у кого не було анемії. З 745 осіб з анемією у 128 розвинулася деменція.
Люди з високим рівнем гемоглобіну також більш схильні до розвитку деменції. У тих, у кого був найвищий рівень гемоглобіну, ймовірність розвитку деменції була на 20 відсотків вища, ніж у тих, хто мав середній рівень гемоглобіну. Ризик гемоглобіну зберігається навіть після того, як дослідники врахували інші чинники, які можуть вплинути на ризик деменції, такі як куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і вживання алкоголю.
Інші дослідження припускають зв’язок між анемією і швидшим зниженням мислення і навичок пам’яті з віком, хоча результати дослідження були неоднозначними. Анемія також пов’язана з легкими когнітивними порушеннями, формою втрати пам’яті, яка може прогресувати до хвороби Альцгеймера. Всі, у кого проблеми з пам’яттю, повинні пройти тест на анемію, радять експерти.
Невідомо, чи може своєчасне лікування анемії допомогти запобігти виникненню деменції. Але анемія часто легко піддається лікуванню, і лікування може полегшити такі симптоми, як втома, запаморочення і задишка.