Рецептом домашньої моцарели поділилася знайома фермерка: лише з 2-х інгредієнтів роблю знаменитий сир

А ви знали, що справжню моцарелу можна приготувати вдома? І для цього потрібно всього лише два інгредієнти! Щоправда, чим краща їхня якість, тим якіснішим вийде улюблений сир.

З цим рецептом кожен може спробувати себе в ролі сировара і ми впевнені, що ви успішно з нею впораєтесь.

Інгредієнти

Для приготування домашньої моцарели вам знадобиться:

  • Молоко домашнє непастеризоване, максимально свіже – 4 л
  • Оцет столовий 9% – близько 8 столових ложок (можна замінити на лимонний сік)

Ось і все! Без консервантів, загусників чи складних хімічних компонентів.

Приготування

Рецепт домашньої моцарели

Отже, вилийте молоко у велику каструлю з товстим дном. Поставте її на середній вогонь і починайте нагрівати. Постійно перемішуйте, щоб молоко не пригоріло. Його температура має досягти приблизно 45-50°C – теплого, але не гарячого стану (приблизно, коли рука комфортно терпить тепло).

Коли це станеться, почніть поступово додавати оцет по 1 столовій ложці, одночасно помішуючи молоко. Вже через кілька хвилин ви помітите, як молоко почне згортатися, утворюючи сирні грудочки та сироватку. Якщо молоко не згортається повністю, додайте ще трохи оцту чи лимонного соку.

Тепер, як згустки стануть чітко видимими, зніміть каструлю з вогню. Викладіть сирну масу в друшляк, застелений марлею, і залиште, щоб сироватка відцідилася. Не поспішайте, дайте зайвій рідині повністю витекти. Як тільки більшість її стече, зберіть сир у марлі, добре відтисніть і почніть обережно розминати руками. У цей момент сир вже буде еластичним і легко сформується в кульки.

Надалі сформовані кульки моцарели можна занурити у холодну воду або сироватку на 10-15 хвилин для збереження форми. Якщо хочете, щоб сир був більш солонуватим, додайте у воду солі до свого смаку.

На останок хочемо дати такі маленькі поради:

  • Якщо ви використовуєте лимонний сік замість оцту, сир матиме ще м’якший смак. Тому рекомендуємо здійснити таку заміну
  • Не викидайте сироватку, що залишилася після приготування – її можна використовувати для випічки, як основу для млинців або для підгодівлі рослин у саду.

Популярне

Подібні новини