Готові побути “ясновидцями” і сказати впевнено, що ви точно іноді засинаєте з ввімкненим телевізором. Деякі люди не можуть засинати в повній тиші, тому вважають це своїм порятунком. Але чи не впливає це негативно на стан здоровʼя? Це питання хвилює багатьох людей, тому ми готові дати відповідь.
Сомнологи підтверджують, що навіть коли телевізор працює на низькій гучності, він може порушити наш біологічний ритм. Зокрема, на нічний сон впливає не тільки гучність звуку, але й світло, яке йде від екрану. Настання темряви – один з основних сигналів для нашого організму, що час готуватись до сну. Але коли ми залишаємо телевізор ввімкненим, він порушує цей природний механізм.

Занадто яскраве світло від екрана телевізора значно погіршує якість сну. Воно не лише заважає нам заснути швидше, а й впливає на наше здоровʼя. Таке освітлення пригнічує вироблення мелатоніну – гормону, який відповідає за нормалізацію біоритмів. В результаті, ми можемо відчувати втому і роздратованість навіть після тривалого відпочинку.
Не менш важливою є і сама тривалість безперервного сну. Для дорослої людини важливо спати не менше семи годин на добу, щоб підтримувати нормальний рівень енергії та активності. Якщо ви хочете подбати про нервову систему, радимо не дивитися телевізор безпосередньо перед сном. Краще почитати книгу або зайнятися улюбленим хобі.
І хоч залишати телевізор ввімкненим не являється найгіршою пагубною звичкою, з точки зору здоров’я, краще відмовитись від неї. Якщо вам важко засинати без світла, краще вимкнути всі пристрої, увімкнути торшер, чи лампу на тумбі біля ліжка, яка має тепле розсіяне світло, та подумати про щось приємне, щоб повністю розслабитись і поринути в сон.