Несподіване пробудження вночі – часте явище. Втім, що робити, якщо це відбувається регулярно? Ще більше цікавить питання про те, чому людина прокидається саме о 3-й годині ночі, а не пізніше чи раніше. Такий феномен медики пояснюють, але пояснення не тішить. Розповідаємо, з чим пов’язана така практика організму та про що ваше тіло намагається вам сказати.
Чому люди прокидаються вночі
У світі існує поняття “година вовка”, що означає період з 2 до 4 години ранку. За слов’янськими повір’ями, саме в цей час темрява була настільки густою, що важко було відрізнити вовка від собаки. У західній міфології в цей період перевертні перетворювались, а по вулицях бродила нечисть.

Термін “година вовка” знайшов себе і в медицині, і в криміналістиці. Наприклад, медики відзначають, що саме в цей період найчастіше загострюються хронічні хвороби, люди народжуються та помирають, відбувається найбільше злочинів.
Регулярне пробудження вночі в один і той самий час може говорити про порушення роботи окремих структур мозку. Річ у тім, що за ритм сну відповідають гормони. У зазначений період рівень “гормону сну” мелатоніну особливо високий. А ось рівень кортизолу має бути низький, аби людина могла спокійно спати.

Втім, хронічний стрес і постійна робота з гаджетами, прочитання новин на ніч та навіть занадто яскраве освітлення вулиці стає причиною високого рівня кортизолу. Організм не може повністю розслабитись, а тому людина прокидається незадовго після того, як заснула.