Перед тим як ховати зимовий одяг, роблю це: 5 правил, які допоможуть зберегти речі в ідеальному стані

З приходом весни настав час сховати зимові речі. Але потрібно все зробити правильно, щоб вони зберегли свій гарний вигляд і наступного сезону були як нові.

Перед тим як ховати зимовий одяг, його варто ретельно переглянути. Спочатку перевірте всі кишені – інколи там можна знайти гроші, прикраси чи інші дрібниці, про які ви забули. Потім оцініть стан кожної речі. Якщо річ втратила вигляд і ви вже не плануєте її носити, краще віддати тим, хто потребує, або просто викинути, якщо одяг зовсім зношений.

Усі речі перед зберіганням потрібно випрати. Навіть якщо вони здаються чистими, у волокнах тканини можуть залишатися мікрочастинки поту, пилу та жиру, через які можуть зʼявитися неприємні запахи або плями. Шерстяні та делікатні вироби краще випрати вручну або на делікатному режимі пральної машини, а пуховики та куртки – у спеціальному режимі для верхнього одягу. Після прання все добре висушіть.

Господині розповіли, як правильно підготувати зимовий одяг до зберігання
Господині розповіли, як правильно підготувати зимовий одяг до зберігання

Зберігання теж має свої нюанси. Великі пуховики та обʼємні светри краще складати у вакуумні пакети – так вони займуть менше місця і не будуть збирати пил. Повсякденний одяг можна скручувати в рулони й класти в тканинні мішечки або навіть у старі наволочки. У жодному разі не зберігайте речі в поліетиленових пакетах, адже вони не пропускають повітря.

Вовняні та трикотажні речі краще не вішати на плечики, щоб вони не розтягувалися, а акуратно складати шарами, перекладаючи пергаментним папером – він вбере зайву вологу і запобігатиме появі затхлого запаху. Верхній одяг, навпаки, краще зберігати на вішалках відповідного розміру, щоб не зіпсувати форму.

Господині розповіли, як правильно підготувати зимовий одяг до зберігання
Господині розповіли, як правильно підготувати зимовий одяг до зберігання

Ще один важливий момент – провітрювання. Час від часу відкривайте дверцята, щоб забезпечити циркуляцію повітря в шафі. Якщо речі висять на вішалках, не вішайте їх щільно – залишайте хоча б 1-2 см між ними. Це дозволить уникнути неприємного запаху та створить оптимальні умови для зберігання.

Щоб через кілька місяців не зіткнутися з неприємною несподіванкою у вигляді зіпсованого одягу, варто також подбати про захист від молі. Розкладіть мішечки з лавандою або цитрусові шкірки, щоб шкідники не мали жодного шансу.

Популярне

Подібні новини