Багато експертів із харчування наполягають на тому, що краще відмовитись від вживання ковбаси. Експерт з якості продуктів Максим Несміянов розповідав у “Сніданку з 1+1” наголосив, що завжди важливо звертати увагу на склад продукту. Часто виробники можуть приховувати правду про реальний склад м’ясного продукту.
Шкода магазинної ковбаси
Разом із тим, експерти наголошують про важливість ґатунку – ковбаса найвищого ґатунку, згідно з правилами ДСТУ, має містити 100% м’яса. А ось ковбаса першого ґатунку, згідно з давно визначеними правилами, може містити у своєму складі не менш як 70% м’яса.

До 30% у складі такої ковбаси будуть “займати” соя та крохмаль, а також звичайнісінька вода. Але головна особливість магазинної ковбаси полягає в тому, що більшість виробників додають до філейного м’яса ММО – м’ясо механічного обвалювання, що означає кістки, хрящі та шкіра.
Ба більше, якщо совісні виробники мають право додавати ті самі ММО у кількості 10% від загального об’єму, то недобросовісні компанії порушують це правило. Саме тому кінцеві споживачі вживають недостатньо якісні м’ясні продукти.

Але набагато важливіше звернути увагу на результати останніх досліджень. У червоному обробленому м’ясі містяться сіалові кислоти, що можуть стати причиною надмірному пухлинному росту. Якщо у вашому щоденному раціоні багато такої їжі, то готуйтесь до підвищеного ризику виникнення проблем із рівнем цукру в організмі. Також регулярне вживання ковбаси може стати причиною появи надмірної ваги.