Такий продукт зберігається місяцями і омолоджує організм краще за деякі суперфуди. Секрет – у процесі молочнокислого бродіння – саме воно перетворює звичайні яблука на справжні “молодильні”. Коли плоди настоюються в розсолі з медом, сіллю та житнім борошном, у них починають працювати корисні бактерії, в результаті – зростає вміст вітамінів, ферментів і антиоксидантів, які поліпшують травлення, зміцнюють імунітет і нормалізують обмін речовин.

Крім того, мочені яблука – природний пробіотик, їхня дія подібна до йогурту або кефіру, але без лактози та зайвого цукру. Люди, які регулярно їдять такі яблука, рідше страждають на здуття, запори й навіть мають кращий стан шкіри.
Робити їх не складно: у бочку, банку чи емальований посуд викладають яблука, пересипають житнім борошном, заливають розсолом із води, солі, цукру й меду, і залишають на кілька тижнів у теплому місці, а потім, у холод, і вже за місяць маємо смачний, хрусткий, корисний продукт, який зберігається всю зиму.
А ще мочені яблука – це натуральний детокс, що виводить токсини й очищає печінку, а калію та заліза в них більше, ніж у деяких аптечних добавках.

Тож якщо хочете не лише смачно, а й із користю, не оминайте цей старовинний рецепт. Мочені яблука – це дійсно “молодильні” плоди, які варто зробити хоча б раз, а далі – будете чекати нового сезону з нетерпінням.