Солодкий та гіркий перець є доволі популярним пунктом у раціоні чималої кількості людей. Втім, хоч і купити овоч у магазині – заняття не складне, багатьом хочеться вирощувати перець на власній ділянці. Експерти саду й городу давно знають, що наш клімат дозволяє висаджувати в ґрунт лише розсаду. Як правильно доглядати її до моменту, коли вона стане достатньо міцною, щоб рости в землі?
Поради по догляду за розсадою перцю
Одразу слід зазначити, що перець – рослина доволі примхлива. Для того, аби виростити міцну розсаду, доведеться докласти чимало зусиль. Втім, деякі поради можуть і дійсно зробити задачу набагато простішою. Передусім, запам’ятайте, що половина успіху – це правильно підібраний термін посіву. Експерти запевняють, що найкращий термін для висаджування розсади припадає на фазу зростаючого місяця.
Не менш важливий пункт – це передпосівна підготовка насіння перцю. Втім, майте на увазі, що у спеціалізованих магазинах продають насіння, що заздалегідь підготовлене до висаджування. У такому разі посівний матеріал категорично не можна мочити раніше потрібного моменту, аби не пошкодити капсулу. Якщо ви збирали насіння перцю самостійно або купували непідготовлене, то його попередньо потрібно замочити в розчині перманганату калію та води – 1 грам до 1 літра води.
Крім того, не забувайте, що перець дуже любить вологу. Для нормального розвитку сіянцям потрібна підвищена вологість повітря. Разом з тим, розсаду перцю не можна обприскувати, наприклад, з пульверизатора. Експерти рекомендують зволожувати ґрунт виключно через піддон або під корінь розсади.
Коли розсада починає давати перші сходи, що стається зазвичай через тиждень або декілька, потрібно одразу ж прибрати плівку, якою ви накривали сіянці. Крім того, на цьому ж етапі потрібно помістити піддони з розсадою під яскраве світло. Втім, воно також має бути розсіяним.
Також важливо підживлювати розсаду. У період, поки перець не висаджений у город, це роблять два рази – спершу через декілька тижнів після пікірування, а потім потрібно вичекати ще два тижні й знову підживити сіянці.