Мед, який зацукрувався — поширена історія на кухні, а майже кожна новенька господиня мізкує над чим, що ж робити з цілою банкою делікатесу.
По-перше, не слід переживати, що у продукті з’являється легенький білий або жовтуватий наліт. Це не свідчить про те, що вам підсунули штучний або неякісний нектар. Саме загусання демонструє якість цієї солодкої страви. А відбувається вона тому, що у складі багато глюкози. Якби було б більше фруктози — то цукрової кірочки не з’являлося б довго. Також на це впливає сорт та строк збору. Якщо збір був зарано — то через велику кількість води шанс отримати загусання є дуже низьким. Щодо різновиду, то ріпаковий або соняшниковий мед перетвориться зі стану сиропу на густу масу плюс-мінус за тиждень.
По-друге, для того, щоб змінити консистенцію, банку можна розігріти. Втім, це потрібно робити дуже обачно, на водяній бані. Дуже важливо підтримувати стабільну температуру у +40-45 за Цельсієм. Якщо посилити вогонь і підвищити градус хоча б до +60, то продукт почне втрачати свої корисні якості. Гріти потрібно годину.
Якщо у вас немає можливості стояти над плитою, то візьміть лимон, наріжте часточками, протріть на терці та викладіть на зацукровану частину. Під дією цитрусового, мед почне танути. Цікаво, що професійні бджолярі вирішують проблему загусання з використанням декрісталлізатора, спеціального електричного приладу.
Нагадаємо, що коли під час нагрівання меду ви почуєте запах карамелі — будьте певні, що перед вами підробка, і замість натурального продукту, ви маєте цукровий сироп.