Готуємося до зими правильно: як легко побудувати на своїй ділянці якісну та стійку теплицю

Наближаються морози, а це означає, що потрібно як слід до них підготуватися. Взимку ідеальним місцем для вирощування овочевих культур є теплиця, але мало хто знає, як правильно її побудувати.

Побудова теплиці на вашій ділянці – це відмінний спосіб вирощувати рослини, особливо в холодніших регіонах або в зимовий період. Редакція сайту Добрі новини підготувала для вас покрокову інструкцію, яку ви можете виконати для побудови теплиці.

Визначте розмір і тип теплиці. По-перше, визначте, наскільки великою ви хочете зробити теплицю і який тип (наприклад, арочна теплиця, віконний парник, капельний парник і т.д.). Розмір теплиці повинен відповідати вашим потребам та розміру ділянки. Оберіть відкрите, сонячне місце для розташування теплиці. Найкраще, якщо вона буде повернута на південний або південно-західний бік, щоб отримати максимальну кількість сонячного світла.

Збирайте матеріали. Для побудови теплиці вам можуть знадобитися металеві або дерев’яні дуги (якщо це арочна теплиця), полікарбонатні арки або плівка (як покриття), дерев’яна рама (за необхідності), гвинти, болти, підклади і т.д.

Побудуйте фундамент (за потреби). Деякі теплиці можуть потребувати фундаменту, особливо якщо ви плануєте будувати велику або масивну теплицю. Фундамент може бути з цегли, бетону або інших матеріалів. Зіставте раму згідно з розмірами теплиці і надійно закріпіть її. Потім накрийте теплицю полікарбонатом або плівкою, зафіксуйте матеріал на рамі, враховуючи необхідні отвори для вентиляції.

Як побудувати теплицю на своїй ділянці
Як побудувати теплицю на своїй ділянці

Додайте вентиляцію і двері. Важливо мати можливість регулювати температуру теплиці. Додайте вентиляційні вікна або люки, які можна відкривати і закривати. Також встановіть двері для зручного входу. Якщо ви плануєте вирощувати рослини взимку або в умовах низьких температур, розгляньте можливість встановлення системи опалення або обігрівачів. Також плануйте систему поливу для забезпечення рослин вологою.

Розмістіть стелажі або горщики для рослин. Підготуйте простір всередині теплиці для розміщення рослин. Використовуйте стелажі, горщики або грядки, в залежності від вашого вибору рослин і методу вирощування. Забезпечте добру циркуляцію повітря та при необхідності додайте додаткове освітлення для рослин.

Після завершення будівництва теплиці почніть вирощувати рослини відповідно до вашого плану. Пам’ятайте, що успіх вирощування рослин у теплиці залежить від багатьох факторів, включаючи догляд, вологість, температуру і освітлення. Навчіться вирощувати рослини в теплиці, дотримуючись конкретних вимог для кожного виду рослин, які ви вирощуєте.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини