Тому зараз варто звернути увагу на основні помилки при посадці тюльпанів, які не дуже досвідчені квіткарі можуть зробити.
Однією з помилок може стати нехтування прогнозами погоди. Тобто, якщо не враховувати настання перших заморозків, то при висаджуванні цибулин зарано ви піддаєте рослину ризику атаки її грибком сірої гнилі. А якщо ви посадите перед настанням заморозків, то, зрозуміло, що коренева система цибулин не встигнувши зміцніти, загине. Тому, пам’ятаємо, що для успішної посадки потрібно обрати строки за 4-6 тижнів до настання перших заморозків, а тому уважно слідкуємо за прогнозом погоди. Хоча для орієнтира можна додати, що у північних регіонах зазвичай посадку здійснюють у жовтні, а у південних – у листопаді.
Наступною поширеною помилкою є дрібна посадкова яма. Якщо ви проігноруєте цю помилку, то доброго цвітіння навесні годі й чекати. Отже, викопуйте ямки на глибину в 3 або навіть у 4 рази більші ніж цибулини, які плануєте в них саджати. Відстань між ямками повинна бути завбільшки 5 см. Після посадки засипте цибулини так, що на поверхні ґрунт залишався пухким.
Ще однією важливою помилкою є посадка тюльпанів у бідний ґрунт.
Зруйнувати ґрунт можна за 1 рік, а от відновляти природа його буде століттями. Тому дуже важливо самим збагачувати виснажену землю. Стосовно тюльпанів, найкращим добривом для їхньої посадки є перепрілий компост. Його спочатку потрібно насипати на дно викопаної ямки, а потім ще й обкласти ним саму цибулину.
Не нехтуйте необхідністю прикрити висаджені квіти мульчею для захисту їх від можливих холодів. Мульчею може бути солома або кора дерев бажано листяних порід.