Перед тим як почати готувати ставок до зими, постає питання: чи потрібно викачувати з нього воду? Щоб відповісти на це питання треба знати його розмір та глибину. Якщо ставок розміром до 20 кв.м, а глибиною до 0,8 м, то такий ставок треба осушити інакше він промерзне. Більш великі та глибокі водойми осушення не потребують. Достатньо їх почистити, попіклуватися про його мешканців та вилучити обладнання, що знаходилися в ньому.
Ще одним важливим фактором для прийняття рішення про викачування води є матеріал, з якого виготовлена чаша ставка. Морозу не бояться ставки, виготовлені з плівки, зрозуміло, якщо він правильно спроєктований та побудований. А от ставки, виготовлені з бетону, пластику або склопластику, наповнені водою, під впливом низьких температур здатні руйнуватися. Тому їх краще осушити перед початком зими.
Перед тим як осушити ставок, потрібно зробити наступні дії.
При настанні температури +5° треба відключити усі пристрої, витягнути їх, промити та просушити, а надалі зберігати у сухому приміщенні. Тільки насос зберігають згідно з інструкцією з його експлуатації.
Рослини зі ставка також вилучають в окрему ємність з водою та дерев’яним вугіллям, яку розташовують у приміщенні з температурою від +10 до +12°.
Риб також переміщають зі ставка до акваріумів з такою ж температурою. Кількість води в акваріумі визначається розміром риб та їхньою кількістю.
Після цих дій можна викачати воду зі ставка, добре промити його щітками та водою, висушити та накрити спеціальним накриттям або тимчасовим, зробленим з того, що у вас є під рукою.