Чим підживити свій город в кінці осені: що можна і не можна додавати у ґрунт наприкінці жовтня

Як відомо, ґрунт можна виснажити за один рік, а от відновлення його у природі відбувається сторіччями. Як бути, щоб постійно підтримувати родючість ґрунту?

На допомогу у розв’язанні цієї проблеми приходить такий давній винахід, як компост. Раніше ми розповідали про те, як створити компостну яму, чим потрібно її наповнювати для отримання ефективного органічного добрива. А от сьогодні поговоримо детально про те, чого ні в якому разі не можна додавати у компост.

Кожному зрозуміло, що в компост не можна класти речі, які не перегнивають. Але, якщо ви думаєте, що туди можна відправляти будь-яку рослинність, то ви помиляєтесь.

Які справи на городі не потрібно робити восени
Городник розповів, чим підживити ґрунт в кінці жовтня

Категорично не можна класти будь-яку рослинність або її частини, якщо вони заражені грибком чи вірусом.

Не можна класти також рослини, в яких міститься отрута, що пригнічує діяльність корисних мікроорганізмів, які сприяють розкладанню. Це рицина, конвалія, рокитник. Погано класти бадилля картоплі, огірків та помідорів, тому що вони часто заражені фітофторозом. Також не можна додавати рослини, які нещодавно були оброблені фунгіцидами та гербіцидами. Зрізані гілки та шкірки цитрусових, бур’яни недозрілим насінням також не кладіть у компост.

Експерти назвали список необхідних робіт на городі перед листопадом
Городник розповів, чим підживити ґрунт в кінці жовтня

Що стосується падалиці фруктових дерев, то яблука, груші для компосту підходять, чого не можна сказати про сливу, вишню, аличу, бо їхні кісточки не встигнуть швидко розкластися.

Тепер про харчові відходи. Окрім того, що вони довго перегнивають, вони, видаючи неприємний запах, приваблюють небажаних тварин. Тому у компості під забороною: молочні та м’ясні продукти, жири, кістки.

А зараз те, що не можна класти ні в якому разі. Так зване абсолютне табу: синтетичні та пластикові матеріали, скло, гіпс картон, глянцевий папір, побутове сміття та пил, фекалії домашніх тварин, великі шматки дерев.

Популярне

Подібні новини