Завжди сію це на городі в листопаді та отримую щедрий врожай: овочі, стійкі до холодів та суворої погоди

Листопад - це пора року, коли багато садівників закінчують основні посадки, але це також прекрасний час для вирощування овочів і зелені, які стійкі до морозів.

Ріпа, капуста, цибуля-порей, цикорій, петрушка, горох, озима цибуля, часник і морква – всі вони можуть бути успішно вирощені та навіть підтримані в зимовий час. Тому сьогодні ми розглянемо особливості посадки та догляду за цими культурами в листопаді.

Ріпа та капуста

Ріпа і капуста – це відмінні вибори для посадки в листопаді. Вибирайте сорти, стійкі до морозів. Перед посадкою добре скопайте і розпушіть ґрунт, внесіть компост або інше органічне добриво, що допоможе рослинам краще пережити холоди. Розсаду краще садити з інтервалом 20-25 см, щоб дати рослинам простір для росту.

Цибуля-порей і цикорій

Цибулю-порей і цикорій також можна посадити в листопаді. Також попередньо підготуйте ґрунт для посадки, удобривши його і рясно поливши. Цибуля-порей віддає перевагу неглибоким борознам, а цикорій – щільній посадковій відстані в 25-30 см.

Озимі цибуля і часник якщо висаджуються в листопаді, активно ростуть навесні
Озимі цибуля і часник якщо висаджуються в листопаді, активно ростуть навесні

Петрушка і горох

Петрушка і горох – це зелень і бобові, які прекрасно ростуть у прохолодну погоду. Вибирайте насіння з короткими термінами дозрівання. Петрушку можна садити як насінням, так і розсадою. Горох найкраще садити в ямки з інтервалом близько 5 см.

Озимі цибуля і часник

Озимі цибуля і часник – це рослини, які висаджуються восени й активно ростуть навесні. Вони зимують під снігом і, якщо добре за ними доглядати, то порадують вас раннім і гарним урожаєм наступного року. Цибулю слід садити в грядки з інтервалом 10 см, а часник – з інтервалом 15 см.

Морква

Морква – це коренеплід, який добре росте в прохолодну погоду. Виберіть сорти, призначені для зимового вирощування. У цього овоча потужна коренева система, тому ґрунт, у який будете саджати, має бути глибоким, добре скопаним, вільним від каміння, – тільки це допоможе коренеплоду відмінно розвиватися. Моркву найкраще садити з інтервалом близько 5 см.

Зимовий догляд

Зимовий догляд включає в себе регулярний полив, особливо за відсутності снігу. Мульчування грядок із соломою або опалим листям допоможе зберегти ґрунт вологим і теплим. Якщо очікуються сильні морози, можна використовувати укриття для рослин, щоб захистити їх від непридатних умов.

Популярне

Подібні новини