Заготівля, зберігання та укорінення живців – все це є етапами розмноження винограду.
Як та коли правильно обрати живців
Найбільш правильним часом для підбору живців є осінь, хоча іноді це роблять й навесні. Хоча все ж таки весняні пагони не завжди надійно вкоріняються до зими. Тож осінній відбір пагонів більш надійний.
Головне – правильно обрати лозу, з якої будете нарізати їх. Основний критерій – як лоза плодоносила у цьому сезоні та наскільки вона є пружною та зеленуватою на зрізі.
Отже, зрізати потрібно лозу довгу, таку, щоб було 5-6 вічок. Тоді з неї можна нарізати чубуки на 2-3 вічка.
Як зберігати живці
Ні в якому разі не можна зберігати живці у вологому місці, бо їх атакують грибкові інфекції. Також згубним для них є і занадто сухе місце, у якому вони банально засохнуть. А от холодильник, погріб або підвал стануть для цієї мети ідеальним місцем.
Якщо ви плануєте висаджувати чубуки в приміщенні, то зберігати живці потрібно до середини лютого. А якщо одразу в ґрунт, то тільки тоді, коли мине небезпека весняних заморозків.
Після зими перед посадкою потрібно зробити ревізію чубуків: жива лоза повинна залишитися зеленкуватою.
Як писали вище, у чубука повинно бути 2-3 бруньки. Верхній зріз роблять рівним, а нижній косим одразу під нижньою брунькою. Її видаляють, а на корі роблять вертикальні надрізи довжиною 2 см. Даля чубуки замочують у відстояній, дощовій або талій воді з додаванням 2 кристаликів марганцівки протягом 1 доби.
Вкорінення живців
Ще на 1 добу чубуки залишають у так званому стимуляторі. Наприклад у такому розчині: 1 чайна ложка меду у 5 л води.
Вкорінювати можна одним з наступних способів:
- У воді
- У контейнері з ґрунтосумішшю
- На постійному місці висаджуванняЩо треба знати про врожайне розмноження винограду: простий спосіб укорінити нову лозу біля куща – фб.